• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-1514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کل امور بانوان استانداری بیان کرد:

شناسایی بیش از هزار کودک کار در سیستان و بلوچستان

مدیر کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس اعلام اداره بهزیستی هزار و 257 کودک کار در سیستان و بلوچستان شناسایی شدند که بیش از هزار نفر آنان پسر هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مریم پویا در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده سیستان و بلوچستان افزود:  بر اساس تعریف کنوانسیون حقوق کودکان مورد قبول ایران به تمام افراد زیر 18 سال کودک اطلاق می شود.

وی بیان کرد: شمار کودکان کار در سنین 10 تا 14 سال به دلایل مختلف روبه افزایش است به طوری که در سیستان و بلوچستان نیز بسیاری از آنان را مشاهده می کنیم که در اکثر مواقع برای تامین هزینه اعتیاد والدین خود دستفروشی و تکدی گری می کنند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: وجود 76 کودک زیر 18 سال در زندان های استان آمار بالا و نگران کننده است که باید علت آن بررسی و ریشه یابی شود.

علی اصغر جمشید افزود: با توجه به اعلام معاون اداره کل زندان های استان قتل، سرقت و مواد مخدر مهمترین دلایل زندانی شدن کودکان زیر 18 سال است که باید دلایل ایجاد انگیزه جرم در این افراد مورد بررسی قرار گیرد.

وی از تمامی مسئولان دست اندرکار خواست؛ شناسایی علل وقوع جرم توسط کودکان زیر 18 سال در سیستان و بلوچستان را به صورت کارشناسی بررسی کنند تا بتوان راه حل مناسب برای آن ارائه داد.

وی گفت: از اعضای کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان انتظار می رود قبل از برگزاری نشست به جمع بندی از اقدامات کارشناسی خود برسند تا در زمان برگزاری نشست بتوان بر اساس اولویت برای موضوعات مرتبط تصمیم گیری مناسب انجام داد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان باتاکید بر تقویت هماهنگی ها میان سازمان ها اظهار داشت: متاسفانه به دلیل ناهماهنگی ها هنوز آمار دقیقی از تعداد فاقدان شناسنامه در استان وجود ندارد.

جمشیدنژاد افزود: انجام فعالیت های پژوهشی برای بررسی عوامل شکل گیری کودکان در معرض آسیب باید مورد توجه قرار گیرد و دانشگاهها و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید پیش از سایر دستگاهها به این مساله ورود پیدا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: