• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-1590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بخشدار:

43 معلول دارای شرایط سخت در خاش نیازمند حمایت ویژه هستند

بخشدار مرکزی خاش گفت: 43 معلول ضایع نخاعی و دارای شرایط ویژه و سخت در این بخش نیازمند حمایت ویژه مسئولان و خیران هستند.   

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی شجاعی در دیدار مشترک خود با رئیس اداره بهزیستی و مسئولان واحد توان بخشی این اداره با شماری از معلولان قطع نخاعی بیان کرد: مددجویان اداره بهزیستی خاش که از شرایط سخت معلولیتی برخوردار می باشند نیازمند نگاهی خاص و ویژه بوده و انتظار می رود شرایط استثنایی آنها در جامعه لحاظ شود.

وی افزود: افرادی که از همان دوران تولد و بعد از سانحه رانندگی و علل دیگر دچار نقص عضو شده اند باید از نگاه روحی و روانی تقویت شوند تا به این باور و یقین برسند که معلولیت محدودیت نیست و علیرغم داشتن نقص عضو می توانند در جامعه اثربخش باشند.

شجاعی ادامه داد: از نگاه ویژه رئیس اداره بهزیستی و کاترشناسان حوزه توان بخشی این اداره کمال تقدیر و تشکر را داریم زیرا بابی را گشوده اند که بخوبی می توانیم با افراد و خانوارهایی ارتباط بگیریم که نیازمند توجه ویژه هستند.

وی اظهار کرد: از اینکه در بهزیستی بالای 100 نوع خدمات به جامعه هدف ارائه می شود احساس شعف می کنیم زیرا تلاش برای رفع نیازهای افراد در انتظار خدمت کاری بسیار بزرگ و ارزشمند به شمار می آید.

شجاعی گفت: من شخصا علیرغم اینکه در مباحث اجتماعی کار کرده ام اما از نزدیک تاکنون با مشکلات معلولان از نزدیک آشنا نبودم لذا از این لحظه خودم را ملزم می دانم برای این افراد بصورت ویژه خدمت کنم.

وی اهمیت دادن به مباحث فرهنگی، اجتماعی، معیشتی، اقتصادی، آموزشی و تفریحی معلولان را متذکر شد و تاکید کرد: مدیران در هر دستگاهی که هستند باید بر حسب وظیفه و توان خود برای رفع نیازهای معلولان دارای شرایط سخت کار کنند.

ادریس تمندانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاش نیز بیان کرد: اعتقاد من بر این است که در بحث خدمت رسانی به جامعه هدف نتوانسته ایم آنطور که باید و شاید موفق عمل کنیم.

وی افزود: ما در حد توان خود برای معلولان کار کرده ایم ولی ضرورت دارد برای ارائه خدمت موثر به جامعه هدف از ظرفیتهای شهرستان و دولت جهت رفع مشکلات افراد در انتظار دریافت خدمات بهره ببریم.

خانم ریگی از کارشناسان حوزه توان بخشی بهزیستی خاش هم گفت: خداوند را شاکریم مدیرکل سازمان بهزیستی سیستان و بلوچستان و رئیس جدید این اداره و مسئولان محلی در خاش نگاهی ویژه به جامعه معلولان دارند لذا امیدوارم با همکاری همدیگر بتوانیم بخشی از مشکلات این قشر را رفع کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: