• پنجشنبه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-1690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مجلس:

دولت به گردشگری سیستان و بلوچستان نگاهی توسعه محور داشته باشد

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد گفت: گردشگری در منطقه خاش و شهرهای سیستان و بلوچستان بسیار مظلوم واقع شده که ضرورت دارد دولت به این صنعت مهم در منطقه نگاهی ویژه و توسعه محور داشته باشد.   

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی کرد در همایش بوم گردی در توسعه اقتصاد گردشگری بخش مرکزی خاش بیان کرد: صنعت گردشگری در منطقه دارای پتانسیل‌های بالایی می باشد که جاذبه های فراوان طبیعی و تاریخی و آداب و رسوم قدیمی و فرهنگ غنی مردم خاش گواه بر این دعا است.

وی افزود: شکوفایی اقتصاد خاش در بحث تقویت صنعت گردشگری میسر می باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: بنده در کتاب گردشگری خاش به مباحث مهم توسعه ای و زیرساختی این موضوع پرداخته ام که جا دارد به این صنعت مهم پرداخته شود.

وی ادامه داد: عملکرد مقامات میراث فرهنگی کشور در موضوع توجه نکردن به ظرفیت های گردشگری خاش و منطقه ایرندگان و ارتباط نگرفتن با مقامات محلی خاش جای سئوال دارد و باید به گردشگری و صنایع دستی خاش اهمیت داده شود.

نایب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت: گردشگری در خاش بسیار مظلوم واقع شده است لذا من در موضوع انتخاب وزیر و مسئول میراث فرهنگی کشور از حق مردم منطقه خاش و برنامه ریزی نکردن دولت در مبحث گردشگری نمی گذرم و باید اطلس تفتان تهیه و به زیرساخت های بوم گردی و فرهنگ و تاریخ غنی ایرندگان و خاش و سنگان و حاشیه تفتان توجه شود.

وی انجام زیرساخت و برنامه داشتن برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری پشتکوه، مورپیش، تمندان" مهد فرهنگ و تمدن" سنگان "گلستان"، بیرک،سیاه بند، چاهک تفتان، پنج انگشت، کلهر، پیرگل، اسماعیل آباد، ایرندگان و غیره را دارای اهمیت خواند.

کرد ادامه داد: ظرفیت های بوم شناختی و طبیعت گردی خاش، تفتان، ایرندگان، نوک آباد، ترشاب، سنگان، کولکوه، چاه سالار، گوهرکوه، کارواندر، کوه سفید و غیره ارزشمند بوده و جا دارد که از توان روستائیان و دهیاران در رونق صنعت گردشگری بهره گرفته شود.

شمسی دهمرده جانشین معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان نیز گفت: صنعت گردشگری، بوم گردی و اکوتوریسم در مباحث توسعه ای و رونق اقتصادی نقشی ارزشمند دارد و علاوه بر پیشگیری از مهاجرت روستائیان به شهر در حفظ و ترویج فرهنگ و هویت فردی و اجتماعی موثر است.

وی اهمیت دادن به مباحث صنایع دستی و بهره گرفتن از ظرفیت بانوان را یادآور شد.

دهمرده بیان کرد: هم اینک مجوز برای ایجاد چهار واحد بوم گردی در خاش صادر شده که در بخش مرکزی خاش و نوک آباد در حال اجرا هستند.

وی ضرورت راه اندازی سرویس های بهداشتی و مراکز عرضه و فروش محصولات و اسکان گردشگران را متذکر شد.

حجت الاسلام اکبر نیری امام جمعه موقت و رئیس اداره تبلیغات اسلامی خاش نیز گفت: بوم گردی ظرفیت ارزشمندی در جهت رونق دادن به مباحث گردشگری و اقتصادی عاملی تاثیرگذار است.

مجتبی شجاعی بخشدار مرکزی خاش هم با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید به بخش گردشگری استان توجه ویژه ای شده است گفت: علیرغم نگاه ویژه دولت و شخص استاندار و فرماندار خاش به مبحث گردشگری و رونق این صنعت در نقاط شهری و روستایی جاذبه های منحصربفرد تاریخی و طبیعی در منطقه نیازمند توجه و سرمایه‌گذاری هستند.

شجاعی بیان کرد: راه اندازی اینترنت در روستاها و مناطق بکر گردشگری و محیط های بوم گردی در روستاها نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقه خواهد داشت.

بخشدار مرکزی خاش با مهم برشمردن تعامل دولت و مجلس و سایر قوا در کشور افزود: وحدت و تعامل اقشار جامعه فرصتی ارزشمند برای خدمت رسانی و عاملی مهم برای کاهش دادن مشکلات و آسیب های اجتماعی است.

در این همایش حیدر کرد از هنرمندان با استعداد ولی معلول ساکن در نصرت آباد بخش مرکزی خاش به اجرای موسیقی محلی و شعرخوانی در وصف مقام معظم رهبری، تجلیل از خدمات دولت و بیان سرگذشت و چگونگی آشنا شدن با همسر فداکار خود پرداخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: