• جمعه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه زاهدان:

تحریم‌های جدید نشان می‌دهد آمریکا هیچ توجهی به تعهداتش ندارد

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: تحریم های جدید نشان می دهد آمریکا هیچ توجهی به تعهداتش ندارد و کاملا اراده خصمانه اش علیه ایران را هم نشان داده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه زاهدان بیان کرد: دستگاه دیپلماسی ایران باید اقدامی متقابل در این رابطه انجام دهد.

امام جمعه زاهدان اظهار کرد: هر روز تحریم‌های آمریکا علیه ایران افزایش می‌یابد و همه اینها نشان‌دهنده این است که تحلیل‌های مقام معظم رهبری در رابطه با آمریکا کاملاً درست بوده و آمریکا هیچ‌گاه قابل اعتماد نیست.

وی همچنین در ادامه به ایام دهه کرامت نیز اشاره کرد و گفت: دهه کرامت فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ رضوی است و این فرهنگ را باید در جامعه خود جاری و ساری کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: فلسفه دهه کرامت، الگوپذیری از سبک زندگی امام رضا(ع) است که ساده‌زیستی از ویژگی‌های زندگی این امام همام بود.

امام جمعه زاهدان گفت: نشر سیره و اخلاق رضوی با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی باید بین حوانان الگوسازی شود.

وی در ادامه اظهار کرد: امروز روز 6 مرداد ماه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه بعد از انقلاب است که به حکم رهبر کبیر انقلاب و با امامت آیت الله طالقانی برگزار شد.

امام جمعه زاهدان افزود: زمانی که جمعه فرا می‌رسد روایات است که هر انسان مؤمن و مسلمانی باید چه زن  باشد و چه مرد حتی دیوانه باشد یا مسافر که عذر شرعی نداشته باشند باید در نماز جمعه شرکت کرده و از ثواب آن فیض ببرند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: در پیشگاه خدواند متعال هر بنده ای را که در این روز دست به دعا بردارد و به نماز جمعه اهمیت بدهد پروردگار او را از آتش جهنم دور می‌کند.

وی ادامه داد: شرکت در نماز جمعه یک فریضه مهم است، نباید نماز جمعه را سبک شمرد زیرا برکات از زندگی شما کم خواهد شد.

سلیمانی اضافه کرد: در چند روز آینده مراسم تنفیظ ریاست جمهوری برگزار خواهد شد به طوری که دولت اقای روحانی بعد از پیروزی در انتخابات و تایید شورای نگهبان باید 4 سال دیگر به تمام وعده هایی که قبل از انتخابات و وعده هایی که به مردم کشور دادند باید عمل کنند، با توجه به آمار بیکاری و تورم، برای آرامش مردم تمام تلاش خود را همراه با هیأت دولت به کار بگیرند.

امام جمعه زاهدان گفت: قبل از انتخابات در مورد برجام گفتند که حق مردم ایران را از برنامه برجام خواهیم گرفت دولت همچنین در مورد تورم به مردم قول دادند که نرخ تورم تک رقمی شود، همچنین برای دانشگاه ها باید فکر اساسی کرد.

وی افزود: آقای روحانی در این دولت هم درباره برنامه 100 روزه گفتند که در پایان این برنامه را به همه مردم عرض خواهیم کرد، چند روز دیگر مراسم تحلیف برگزار خواهد شد، باید ببینیم دولت محترم در برنامه 4 ساله خود چه خواهد کرد، صادرات نفت تورم برجام و خیلی از قول‌های دیگری که به گفته خودشان گفتند از ما مطالبه کنید و از ما دولتی‌ها بخواهید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: