• شنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مرحله استانی مسابقات ملی مهارت در سیستان و بلوچستان برگزار شد

آزمون مرحله استانی هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت، با حضور46 داوطلب همزمان با سراسر کشور در استان سیستان و بلوچستان نیز برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ محمد جهانتیغی مدیرکل فنی و حرفه ای استان، گفت: هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در 3 حوزه آزمونی در مرکز ICT ، مرکز خواهران و مرکز شماره یک در 13رشته به صورت کتبی برگزار شد .

جهانتیغی افزود: در این مرحله از المپیاد ملی مهارت مرکز خواهران زاهدان با 3 رشته طراحی دوخت ، قنادی و آشپزی که کارآموز رشته آشپزی انصراف داد و مرکز ICT   با 4 رشته مدیریت سیستم های شبکه ، فناوری شبکه ، طراحی و توسعه وب و راهکارهای نرم افزاری در تجارت و مرکز آموزش فنی و حرفه شماره 1 زاهدان با  6 رشته آموزشی تعمیر خودرو ، صافکاری خودرو ، نقاشی خودرو ،  کابینت ساز چوبی ، جوشکاری و فناوری خودرو شرکت داشتند .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان  گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت ( WSI )، متولی برگزاری مسابقات ملی مهارت در سه مرحله شهرستانی ، استانی و کشوری است .

به گفته وی جوانان ماهر شامل کارآموزان و آموزش دیدگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای، هنرجویان آموزش و پرورش رشته های کار و دانش، فنی و حرفه ای و نظری، دانشجویان آموزشکده های فنی و حرفه ای و آموزش عالی و همچنین کارگران واحدهای صنعتی و صنفی می توانند با رعایت شرایط سنی در مسابقات ملی مهارت شرکت نمایند .

وی تصریح کرد : ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، معرفی آموزش های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعه اقتصاد به عموم مردم و جلب نظر مسوولان، بنگاه های اقتصادی، صنایع و صنوف برای مشارکت هرچه بیشتر در اجرای مسابقات ملی مهارت و ارتقاء سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور  از جمله اهداف برگزاری مسابقات ملی مهارت است .

جهانتیغی در خصوص تسهیلات اعطایی به برگزیدگان مسابقات ملی مهارت گفت: اعطای مدال، لوح تقدیر، استفاده از برگزیدگان به عنوان مربیان آموزشی، معرفی به بنیاد ملی نخبگان و سایر حمایت های مادی و معنوی برای جذب، حفظ و نگهداری آنها به عنوان نخبگان مهارتی کشور از جمله تسهیلات اعطایی به برگزیدگان مسابقات مهارت است .

مدیر کل آموزش فنی و فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به اینکه 46 نفر  داوطلب شرکت در این دوره از مسابقات شرکت نموده اند  ، افزود: از این تعداد 25 نفر از شهرستان های استان و مابقی از زاهدان هستند و در پایان یک نفر از هررشته به مرحله کشوری راه میابد .

جهانتیغی تصریح کرد: برگزیدگان مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات به مرحله کشوری راه خواهند یافت و زمان برگزاری مرحله کشوری هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت متعاقبآ اعلام خواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: