• شنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-1086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل فنی و حرفه ای استان بیان کرد:

فعالیت 190 آموزشگاه فنی و حرفه ای غیر دولتی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل فنی و حرفه ای  سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون 190 آموزشگاه فنی و حرفه ای غیر دولتی در استان فعال است که ۷۵درصد مخاطبان آنها بانوان هستند این آموزش ها در بخش خدمات ، صنعت ، کشاورزی ، فرهنگ و هنر و صنایع دستی ارایه شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ محمد جهانتیغی در مراسم روز آموزش های مهارتی نخبگان مهارتی و بخش خصوصی که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی برگزار شد افزود: در همه کشورها به عنوان یک معضل شناخته شده است و این مهم توسط بخش خصوصی در نقاط مختلف دنیا رفع شده است

وی بیان کرد: طی,یکسال گذشته بیش از ۴میلیون نفر در بخش دولتی ۲۵هزار نفر نیز با مراجعه به مراکز ثابت ، پادگان ها ، زندانها و حاشیه شهر از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شدند .

جهانتیغی افزود: بیکاری وی تصریح کرد : اعتقاد ما این است که در استان سیستان و بلوچستان با توجه به ظرفیتهای محدود دولتی در بخش دولتی از بخش خصوصی در جهت افزایش کیفیت و کارایی و نیز کارآمد تر کردن آموزشهای مهارتی بیش از پیش حمایت کنیم .

مولوی عبدالله ریگی نیز در این مراسم بیان داشت: در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نقش دولت برطرف کردن موانع پیش روی اشتغال و وظیفه مردم ورود به بخش های تولیدکنندگی در راستای افزایش بهروری اشتغال است چرا سرمایه در دست دولت است و پتانسیل نیروی انسانی در دست مردم پس اشتغال پایدار در نتیجه تعامل این دو با هم اتفاق خواهد افتاد .

معاون منابع انسانی استانداری نیز در حاشیه این مراسم اذعان داشت : نیاز است هر ملت و هر منطقه ای خود سند راهبردی برنامه های مهارتی خود را با توجه به ظرفیت ها و امکانات بومی ومردمی خود تدوین و اجرا کند و صاحبان منافع که مردم هستند باید از طریق نمایندگان خود در تدوین این سند مشارکت داشته باشند .

خانم اشرفی ادامه داد : در همین راستا سند راهبردی مهارت آموزی در استان با محوریت صنعتی شدن استان با بکارگیری سرمایه انسانی در کنار سرمایه گذاری صنعتی در حال اجرایی شدن است پس نیاز است آموزشهای مهارتی نیزبیش از پیش به سمت صنعتی شدن سوق یابد .

سارانی نماینده صنفی کانون آموزشگاه های آزاد نیز معضل اشتغال را مهمترین مشکل پیش روی توسعه استان دانست و بر لزوم ورود بخش خصوصی برای کمک به اشتغالزایی در استان تاکید کرد .

نماینده شهرستان های خاش ، میرجاوه و نصرت آباد نیز در این مراسم تصریح کرد: در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بومی گرایی باید بیش از پیش مد نظر باشد

کرد افزود: آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای باید در راستای بهروری از ظرفیت های استان پهناور سیستان و بلوچستان شامل پتروشیمی ، صنعت و معدن ,کشاورزی و گردشگری باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: