• شنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-1890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/هویت جهادی، 37 سال خودباوری و بالندگی/

فرماندار چابهار بیان کرد:
توجه به اقتصاد دانش‌بنیان از اهداف جهاد دانشگاهی

معاون استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: توجه به اقتصاد دانش‌بنیان از اهداف جهاد دانشگاهی طی سالهای اخیر بوده است.

ایوب درویشی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای برخاسته از انقلاب و مولود و محصول انقلاب اسلامی است و در مدت فعالیت خود به فراخور نیازهای جامعه، دستاوردهای ارزشمندی در زمینه‌های مختلف صنعتی، علمی، اقتصادی و غیره داشته است.

وی بیان کرد: راز بالندگی جهاد دانشگاهی طی این سال‌ها، انقلابی‌گری و نگاه جهادی به علم است؛ اینکه در عرصه علمی کشور، باید بصورت جهادی حرکت کرد، برگرفته از اهداف و پیام‌های انقلاب اسلامی است و جهاد دانشگاهی همواره این نگاه را داشته است.

معاون استاندار اظهار کرد: جهاد دانشگاهی با توانایی ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت و همچنین بهره گرفتن از استعدادها و نخبه‌های جوان، برای توسعه کشور بسیار مورد نیاز است، چون سعی می‌کند از قالب‌های معمول خارج شود و به نیازهای بخش‌های مختلف پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی انعطاف خوبی برای فعالیت در زمینه‌های مختلف دارد، افزود: امروزه یکی از نیازهای اساسی کشور، اقتصاد دانش‌بنیان است که جهاد دانشگاهی بخوبی این موقعیت را درک کرده و این موضوع بخوبی در جهاد تعریف شده و با کمک واحدهای تحقیقاتی خود، توانسته است به این نیاز پاسخ دهد و فعالیت‌هایی انجام دهد که همه در راستای اقتصاد مقاومتی و رویکرد درون‌گرایی اقتصاد است.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی همیشه سعی کرده است که نیازهای جامعه را در نظر بگیرد و بعد متناسب با این نیازها، با کمک علم، پژوهش، تحقیقات و غیره، بصورت کاربردی و تأثیرگذار عمل کند.

فرماندار چابهار با اشاره به توانایی جهاد دانشگاهی در رفع نیازهای اقتصادی و علمی کشور، افزود: یکی از مشکلاتی که امروزه در جامعه ما وجود دارد، مشکل بیکاری است و در این رابطه، جهاد دانشگاهی با توجه به ظرفیت بالا و نیروهای جوان و خوشفکری که دارد، می‌تواند بسیار مؤثر باشد و فعالیت‌های خود را به سمت و سویی ببرد که این نیاز، یعنی اشتغالزایی را پاسخ دهد. جهاد دانشگاهی این توانایی را دارد و اگر هدف‌گذاری شود، می‌تواند بخوبی این نیاز را برطرف کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: