• یکشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-1990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بخشدار بیان کرد:

۵۱۱ پروژه با اعتبار ۱۵۷۰ میلیارد ریال رهاورد چهار سال خدمت رسانی دولت یازدهم در خاش

بخشدار مرکزی خاش همزمان با روزهای پایانی دولت یازدهم با برجسته شمردن خدمات دولت در بخش مرکزی خاش طی چهار سال اخیر گفت: ۵۱۱ پروژه با اعتبار ۱۵۷۰ میلیارد ریال در حوزه های عمرانی و خدماتی در بخشهای برقرسانی و آبرسانی، بهداشت و درمان، راهسازی و ورزش و مدرسه سازی و کشاورزی و.‌. رهاورد چهار سال خدمت رسانی دولت یازدهم در بخش مرکزی خاش بوده است که می‌توان گفت هم به لحاظ عدد مالی و هم تعدد طرح ها ممتاز است .

مجتبی شجاعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: بیشترین اعتبارات در بخش آب با رقم ۵۲۱ میلیارد ریال در ۲۲ طرح، برقرسانی با ۴۲۰ میلیارد ریال و ۱۸۰ پروژه، راهسازی با اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریال و ۳۴ پروزه، بهداشت و درمان با ۲۰۰ میلیارد ریال  و۴۱ پروزه، کشاورزی با ۴۵ میلیارد ریال و بیش از ۱۳۰ پروزه، مدرسه سازی با ۴۰ میلیارد ریال و ۱۴ پروژه، منابع طبیعی با ۳۰ میلیارد ریال و ۱۷ طرح عمرانی، دهیاریها در بخش عمرانی با ۳۰ میلیارد ریال و ۸۹ پروژه،  ورزش با ۲۰ میلیارد ریال با ۵ پروژه، عشایری با ۲۰ میلیارد ریال و ۱۱ پروژه از جمله این طرحها بوده اند.

وی با اشاره به تعدادی از پروژه های شاخص آبرسانی بخش مرکزی طی سالهای اخیر که تکمیل و یا در برنامه تکمیل است بیان کرد: 22 پروژه شاخص از جمله دشت آبخوان، چاه زمان، مجتمع شهید پرویزی دوربن، دشت موزون، چاه شماره 3 کلچات، پی گل، پشته کمال از جمله برخی این طرح ها هستند که هر کدام ماموریت آبرسانی به تعداد کثیری از روستاها را برعهده دارند.

وی ادامه داد: ۱۸۰ پروژه اساسی زیرساختی در حوزه برق روستایی بخش مرزی مرکزی خاش شامل برقدار نمودن روستاهای فاقد برق، احداث پست ۶۳ برق، اصلاح شبکه، نصب ترانس و روشنایی و غیره در ۵ دهستان بخش مرکزی خاش و بیش از ۳۲۰ آبادی برقدار با اعتبار بیش از ۴۳۰ میلیارد ریال انجام که بیشترین اعتبار آن مربوط به یک سال اخیر با هزینه ۱۵۰ میلیارد ریال بوده است.

شجاعی ادامه داد:  تعداد ترانس های منصوبه در بخش مرکزی حدود ۷۰۰ ترانس است که تنها در سالهای اخیر ۱۰۰ کیلومتر اصلاح برق، نصب خازن یا قدرت ۲۰۰ کیلووار، راه اندازی پست ۶۳، از شاخصهای خدمات در کنار برقرسانی به حدود ۴۵ روستای فاقد برق در دولت تدبیر و امید است که در بین خدمات ارائه شده به روستاییان شاخص می‌باشد و نشان از اهمیت توسعه مناطق محروم توسط نظام و دولت می‌باشد.

بخشدار تصریح کرد: تنها در یک سال قبل تاکنون حدود ۴۳ پروزه با اعتبار حدود ۱۵۰ میلیارد ریال از منابع داخلی، ملی و استانی و با حمایتهای شرکت توزیع برق استان، فرمانداری و بخشداری مرکزی و تلاش پرسنل پرتلاش برق خاش در این بخش اجرا گردیده و تعداد دیگری پروزه نیز در دست اجرا می‌باشد.

مجتبی شجاعی با اشاره به اجرای ۳۴ پروزه با اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریال در بخش راه بیان کرد: روکش آسفالت راههای اصلی، بازگشایی راه روستایی بوگ دردری، مطالعه راههای روستایی، احداث ابنیه، رفع نقاط حادثه خیز، روکش آسفالت راههای فرعی، روکش آسفالت محور خاش ایرانشهر در حوزه بخش مرکزی، احداث جاده های چاه سالار، روکش محور سنگان، روکش بخشی از محور پشت کوه، ترمیم و بازسازی محور کارواندر و سرتلاب و چاه کمال، روکش محور اسماعیل آباد و عباس آباد به خاش و به محور اصلی، زیرسازی و آسفالت راههای روستای رحمان آباد و دشت آبخوان به چاه کمال، و زیرسازی و آسفالت راههای روستایی دیگر و غیره از کارهای مهم در این بخش بوده اند.

شجاعی تصریح کرد: روکش آسفالت محور خاش به سراوان به طول 16 کیلومتر از محل منابع ملی‌، احداث راه روستایی پشتکوه سیاه جیند به کمال آباد از محل منابع استانی‌، احداث راه روستایی دشت آبخوان به چاه کمال به طول پنج کیلومتر، احداث روکش آسفالت خاش به سنگان به طول 22 کیلومتر از محل اعتبارات ملی، از منابع ملی و استانی در این دولت انجام شده است.

وی با اشاره به تحول در بخش بهداشت و درمان در بخش مرکزی در دولت تدبیر و امید گفت:  ۴۱ طرح عمرانی بهداشتی درمانی شامل مراکز بهداشتی و درمانی، مراکز جامع  سلامت، خانه های بهداشت، پایگاههای اورژانس بین راهی، پانسیون های اسکان پزشکان و طرح های بیمارستانی و غیره با اعتباری حدود 200 میلیارد ریال از منابع ملی و استانی در بخش مرکزی خاش اجرا و یا در حال اجرا می‌باشند.

بخشدار مرکزی خاش بیان کرد: تنها طی دو سال اخیر و با تقویت اعتبار بخش بهداشت و درمان در سالهای ۹۴ و ۹۵ و بر اساس نگاه توسعه متوازن وزارت بهداشت و درمان و توجه ویژه دولت به توسعه بخش بهداشت و درمان در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم، حدود ۱۴ خانه بهداشت از جمله خانه های بهداشت عباس آباد، کارواندر، گزو، موتور جمهوری، موتور قادربخش، میرزا آباد، ناصرآباد، روتک، پدگان و همچنین ۴ مرکز جامع سلامت روستایی بیلری، اسلام آباد گرنچین، ناصری، نجف آباد در حال احداث و یا مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

وی با اشاره به توسعه و تحول در بخش کشاورزی نوین شهرستان و افزایش منطقی سطح زیر کشت و ترویج محصولات با ارزش اقتصادی بالا و پربازده و موفق ارزیابی کردن فعالیت جهاد کشاورزی در بخش گفت: ساخت بیش از ۳۰ استخر و دو برابر شدن تعداد مرغداریها، طرحهای تولیدی مختلف و رتبه ممتاز در انتقال آب با لوله و اجرای سیستمهای تحت فشار و کانالهایی آبیاری از جمله طرحهای این بخش بوده است.

شجاعی با اشاره به اجرای ۵ پروزه ورزشی با ۲۰ میلیارد ریال اعتبار افزود: یک سالن ورزشی با اعتبار ۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در سنگان، فاز اول احداث دو سالن بزرگ‌ ورزشی در پشتکوه، ۲ چمن مصنوعی در بیت آباد و توحید آباد و..از فعالیتهای عمرانی بخش ورزش است.

شجاعی گفت : ۱۴ پروزه مدرسه سازی توسط نوسازی و یا به صورت مشارکتی با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار از جمله طرحهای مدرسه سازی اجرا شده و یا در حال اجراست.

وی با اشاره به طرحهای منابع طبیعی گفت: ۱۷ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری جمعا با اعتبار سی میلیارد ریال شامل حفاظت خاک، پخش سیلاب، کمربند حفاظتی و ...‌ در طی چهار سال اخیر در بخش مرگزی اجرا شده است.

شجاعی با اشاره به مبانی و اصول حاکم بر دولت تدبیر و امید طی سالهای گذشته در کاهش محرومیتها و شروع طرحهای آینده نگرانه و کلان و کاهش کمبودها در روستاها گفت: ۴ سال مجاهدت و تلاش و کوشش و اعتدال در عمل و دوری از هیاهو و اعتماد مجدد مردم به همین شیوه و مشی، و طیف وسیع خدمات در دولت یازدهم و بکارگیری همه توان برای رضایتمندی مردم  و آرامش حاکم در جامعه خود کارنامه موفقی از عملکرد ممتاز دولتمردان فراهم آورده است.

شجاعی گفت: توجه دولت به اسناد بالادستی وسیاستهای کلان ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری به عنوان منشور تلاش و همت برای خدمت به مردم همواره مورد تاکید مسئولین محترم دولت بوده است.

بخش مرکزی خاش با ده هزار کیلومتر مربع وسعت، ۸۰ هزار نفر جمعیت، ۵ دهستان، ۱۲۴ کیلومتر مرز، ۶۰۰ آبادی و ۱۹۱ شورا و ۷۳ دهیاری به عنوان خواستگاه طوایف استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: