• دوشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-1386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/هویت جهادی، 37 سال خودباوری و بالندگی/

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
راه اندازی بانک خون بند ناف نیاز استان بود که توسط جهاد دانشگاهی بر طرف شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: راه اندازی دفاتر بانک خون بند ناف نیاز استان سیستان و بلوچستان بود که توسط جهاد دانشگاهی بر طرف شد.

محمد رضا میری در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ضمن تشکر از مشارکت جهاد دانشگاهی با دانشگاه علوم پزشکی در بحث راه اندازی بانک خون بند ناف در جهت رفع بیماری های ژنتیکی و مادرزادی بیان کرد: توان علمی جهاد دانشگاهی می تواند به کمک علم پزشکی کمک کند.

میری افزود: پژوهش های علمی جهاد دانشگاهی می تواند بحث پزشکی را نیز متحول کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ادامه اظهار کرد: جهادگران جهادددانشگاهی باید برخود ببالند که تحقیقات آنان در عرصه‌های گوناگون بویژه در حوزه پزشکی هم‌اکنون در کلینیک‌های درمانی کشور به مردم ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باید مدیریت جهادی از طرف جهاد دانشگاهی و مدیریت علمی از طرف دانشگاه علوم پزشکی زاهدان باشد تا به دور از هر گونه حاشیه با همکاری هم، ارائه خدمات به بیماران را اولویت خود قراردهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ضمن بیان اینکه توسعه استان نیاز به دو  امر اساسی علم و روحیه جهادی دارد اضافه کرد: برای توسعه استان و دستیابی به افق ایران 1404 نیاز به تقویت بیش از پیش فعالیت های جهاد دانشگاهی در استان داریم و اعلام می کنم  دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در استان برای انجام هرگونه همکاری آماده است.

میری همچنین برای پیشرفت بیشتر جهاد دانشگاهی استان پیشنهاداتی همچون ، توسعه امور فرهنگی با همکاری حوزه و دانشگاه ، گسترش طرح های کاربردی به منظور به کارگیری نتایج پژوهش ها، انجام طرحهاي تحقيقاتي در زمينه هاي مختلف مورد نياز جامعه  و استان، برنامه ريزي مناسب برای فعاليت هاي علمي و پژوهشی، فرهنگي و تربيتي، و ايجاد آمادگي فكري و مكتبي در قشر جوان به منظور مقابله با غرب زدگي و انحرافات در چارچوب سياستهاي فرهنگي کشور را ارائه داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: