• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-1486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/هویت جهادی، 37 سال خودباوری و بالندگی/

امام جمعه چابهار:
جهاد دانشگاهی بخشی از توسعه نیافتگی سیستان وبلوچستان را جبران کند

امام جمعه چابهار طرح تعادل بخشی منابع آب که با مشارکت جهاد دانشگاهی انجام می‌شود را ارزشمند توصیف کرد و گفت:جهاد دانشگاهی می‌تواند طرح های کاربردی خود را برای جبران توسعه نیافتگی استان به کار برد.

حجت السلام والمسلمین سیدمحمدموسوی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان با اشاره به درپیش بودن 16مرداد سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی اظهار کرد: راهبرد اصلی تاسیس جهاد دانشگاهی در سال 59جهشی جهادی در حرکت های علمی و دانشگاهی کشور بود.

وی افزود: جهاد دانشگاهی با تاسیس مراکز دانش بنیان و فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی خود حرکت بسیار بزرگی را در اشتغالزایی فارغ التحصیلان دانشگاهی انجام داده و به فضای بسیاری از دانشگاه های کشور نشاط و پویایی بخشیده است.

به گفته وی حرکت جهاد دانشگاهی درسال های اخیر کندتر شده است و لازم است با تصمیم های جهادی به حرکت پرنشاط و پیوسته خود ادامه دهد.

حجت السلام والمسلمین موسوی با اشاره به فعالیت های جهاد دانشگاهی سیستان وبلوچستان تاکید کرد: باتوجه به پتانسیل های بالایی که در جهاد دانشگاهی وجود دارد این نهاد انقلابی می تواند با حرکت جهادی خود بسیاری از مشکلات توسعه نیافتگی سیستان و بلوچستان را برطرف کند.

وی خاطرنشان کرد: سیستان وبلوچستان معادن بسیار غنی وگران بهایی دارد که جهاد دانشگاهی استان باید در زمینه اکتشافات و بهره‌وری حداکثری از معادن استان تحقیقات کاربردی انجام دهد و به سرمایه گذاران ارائه کند.

امام جمعه چابهار در پایان گفت: طرح تعادل بخشی منابع آب استان که با مشارکت جهاد دانشگاهی انجام می شود طرحی خوب برای استفاده بهینه از آب و بهره برداری حداکثری از منابع محدود استان است که لازم است تداوم داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: