• دوشنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-685-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

جوان را نباید تنها به انتقاد سوق داد

استاندار سیستان و بلوچستان امروز در مراسم تکریم و معارفه مشاور جوان استاندار گفت: جوان را نباید تنها به انتقاد سوق داد ،جوان باید ایده بردار ، خلاق و رشید باشد بطوریکه حضورش را آنچنان لمس کنند که لحظه ای آرام ننشیند و دیگران در مسیر دانایی و دانش او کسب تجربه نمایند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی افزود: این نشست و انتخاب مشاور جوان پیام می دهد که جوان ساکن در دورترین نقطه استان سیستان و بلوچستان از مورتان و کشتگان و یا روستاهای هیرمند ، شایستگی و توانایی برای اوج گیری برخوردارند بنابراین دید در استان به وسعت همه نقاط شهری و روستایی شکل گرفته است.

استاندار گفت: هنر جوانان باید جلب توجه افکار محلی و منطقه ای باشد و برنامه این بخش به گونه ای باشد که جوانان صدای دولت را بشنوند.

وی اظهار کرد: جوانان این استان با تکیه برای اراده خویش و بودن بر موضع عشق برای ساختن و امید به کسب موقعیت در مسیر قامت پیدا کردن، تلاش می کنند و این را باید همه مورد توجه قرار دهیم.

وی تصریح کرد: مشاوران جوان برای حضور در روستاها باید برنامه ریزی داشته باشید چرا که توجه ما صرفا به جامعه شهری و منوط به این قشر نیست و فعالیت مشاورین جوان صرفا نباید به حوزه شهری محدود شود ،

هاشمی ادامه داد : خیلی ها به دنبال این هستند که به هر بهانه ای جوانان را جذب کنند، زیرا یک جوان خوب، قفل بدی ها و کلید خوبی است و یک جوان بد ،قفل نیکی ها و کلید بدی هاست،لذا کلید تمام خوبی ها باید دستتان باشد .

وی افزود : جوانان در موضع کاری خود نیز از شهامت ، جرات و قدرت ریسک برخوردار باشند که اگر بر مافوق خود ایرادی دید با او از موضع خیرخواهی به گونه ای سخن به میان آورد که نشان از نقد و آیینه بودن باشد چرا که نقد و آیینه بودن نشان از دوستی است .

استاندار خاطر نشان کرد : رویکرد امروز ما به جامعه جوان باید جریان سازی باشد زیرا قابلیت جوانان ما به مرحله ای از رشد رسیده است که می توانند جریان ایجاد کنند .

وی اضافه کرد : مصوبه شورای عالی اداری کشور در خصوص کاهش سن مدیریت و در اختیار قرار دادن ۳۰ درصد از پست ها به بانوان ،نشانه همین جریان سازی ، حضور و مطالبه گری جوانان و بانوان است.

استاندار گفت : این موضوع نشان می دهد که انسانیت انسان بدون تبعیض جنسیتی و با تمام قابلیت ها و شایستگی هایش در مسیر اهداف و میل به بودن هدف گذاری شده است و کسی قدرت این را نخواهد داشت که بین انسانها مرز بندی ایجاد کند .

هاشمی گفت: رویکردم به حوزه جوانان مشارکت جدی، نقد و انتقاد پذیری و تاکید بر قانون گرایی و عدالت اجتماعی است و بطور جد به این موارد اعتقاد دارم و جهت گیری های کلان امروز ما ،نوع تعاملات ، رفتار و اندیشه هایمان نیز باید بر پایه این چهار محور باشد و بر پایه این هم اندیشی و گفتگوها را به پیش ببریم .

وی خطاب به جوانان تأکید کرد: تهاجمی رفتار نکنید چرا که تهاجم موجب گسست می شود و از طرفی اخلاق و ارتباط در جذب افراد به سمت خویش بسیار موثر است .

نماینده عالی دولت در استان افزود: تریبون بدست گرفتن و افزایش مطالبه گری با ایمان براینکه اعتبارات محدود است چه معنایی می تواند داشته باشد جز اینکه بر روح حاکم بر کشور خدشه وارد کند .

وی اضافه کرد: مهارت عده ای فقط تریبون به دست گرفتن و فریاد زدن است و نقش مطالبه گری را فقط برای داشتن حاشیه امن پیشه کردند ،لذا بین کسی که مسئول است و کسی که سیاسی و نقش اپوزیسیون را دارد ،فرق است .

هاشمی گفت: باید به مرحله ای برسیم که درد دولت، درد من و درد من ،درد دولت باشد و این معرفت عمومی اگر حاصل شود در تنظیم رفتارها بسیار موثر خواهد بود و در غیر اینصورت عدم توسعه را بدنبال خواهد داشت .

استاندار گفت: در سفری که به سیستان داشتم در نشست با ائمه جمعه پنج شهر منطقه سیستان ، سوال کردم وظیفه شما در برابر مردم چیست؟ آیا تاکنون موفق شدید یک سرمایه گذار بومی را که در شمال و مرکز کشور سرمایه گذاری می کند ،به منطقه خودش جذب نمایید .

وی ادامه داد : شما مسئول در حوزه جریان سازی در مردم هستید ،همه بار ملت بر دوش دولت نیست ، دولتی که با رای اکثریت برگزیده شده است به این آسانی برتابیده نمی شود.

وی خطاب به جوانان استان گفت: جوانان باید مطالبه گری را در حوزه قدرت ببرند و صرفا محدود به دولت نباشد ،زیرا هیچکس مصون از نقد و پاسخگویی نیست.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با بیان اینکه در استان رویکردهای را نهادینه کردیم که اکنون جواب داده است ، افزود : رویکرد دولت به حوزه بانوان سبب شد که ۴۲۱ نفر زن سیستان و بلوچستانی به شورای دوره پنحم راه یابند.

هاشمی درخصوص طرح های بزرگ اجرا شده در استان گفت  به اندازه تمام طول تاریخ استان سیستان و بلوچستان ، در این دولت در استان سرمایه گذاری شده است و هر میزان اشتغال در استان بوده است حداقل برابر آن در طول این سه سال سرمایه گذاری شده است .

وی اضافه کرد: برای اولین بار برای شرکت های ایمیدرو و شستا در استان جا پا ایجاد کردیم که ساخت کارخانه 55 هزار تنی لاستیک رامشار با 840 میلیارد تومان اعتبار را عهده دار شدند .

وی ادامه داد: پروژه انتقال گاز ایرانشهر به چابهار با اعتبار 265 میلیون یورو که به دستور رئیس جمهور در مراسم افتتاح شبکه گاز زاهدان آغاز شد ، تاکنون 24 کیلومتر پیشرفت فیزیکی داشته است .

وی اعلام کرد: هیئت دولت با احداث بازارچه های مرزی بش دلبر،تخت عدالت و شاه گل در سیستان ، میرجاوه، جالق و میل ۱۶۰ در سراوان موافقت کرد که این موضوع باعث خواهد شد تمام مبادلات تجاری از این مرزها قانونی و رسمی به حساب آیند .

وی افزود: اینها اتفاقات مبارکی است که در استان اتفاق افتاده و مشاوران جوان باید این موارد را به اطلاع مردم برسانند .

گفتنی است در این مراسم «صدیق حسین زاده» به عنوان مشاور جوان استاندار معرفی و از خدمات «محسن کالوندی» مشاور سابق تقدیر شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: