• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-2290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید فرماندار سراوان بر توزیع اعتبارات بر اساس شاخص های توسعه

فرماندار سراوان در جلسه شورای اداری این شهرستان بر توزیع اعتبارات بر اساس شاخص های توسعه تأکید کرد و توجه بیشتر و تغییر نگاه مسئولین استانی به منطقه و جذب اعتبارات ملی و استانی را مورد مطالبه قرار داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، درویش نارویی افزود: یکی از مهمترین چالش های منطقه و کشور که دامنگیر خانواده ها شده بیکاری است.

وی ادامه داد: دستگاه های متولی نتوانستند متناسب با ظرفیت ها و پتانسیل ها منطقه در این زمینه تلاش نمایند.

فرماندار سراوان در این جلسه همچنین خواستار بازنگری و ارزیابی در عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی در خدمات رسانی به مردم شد و هفته دولت را بهترین فرصت برای بیان عملکرد و اثر گذاری خود به مردم بیام نمود.

نارویی در همین راستا از فراهم نمودن زمینه توسعه مشاغل خانگی توسط دولت سخن گفت و خواستار ارتباط و تلاش بیشتر مسئولین حوزه اقتصادی اشتغالزایی شد.

فرماندار سراوان ادامه داد: تلاش های خوبی در حوزه آب، راه، برق، بهداشت، آموزش و جذب اعتبارات توسعه روستایی صورت پذیرفته است.

نارویی جهاد آباد را روستایی با کثرت جمعیت و تنوع فرهنگی در حاشیه شهر سراوان برشمرد و بر توجه و آسیب شناسی مسئولین و فعال کردن مجموعه های فرهنگی، اجتماعی و... و مرتفع نمودن مشکلات زیر ساختی با استفاده از امکانات شهرستانی و استانی تأکید نمود.

فرماندار سراوان همچنین گفت: پروژه بزرگ سد ماشکید که از پروژه‌های ماندگار و نقش حائز اهمیتی در حوزه رفاهی و خدماتی مردم منطقه خواهد داشت در هفته دولت کلنگ زنی خواهد شد.

وی اجرای پروژه دشت سراوان را مهم خواند و گفت: اجرای پروژه انتقال آب دشت سراوان نقش بسزایی در زندگی و رفاه مردم خواهد داشت.

نارویی همچنین بر تدوین برنامه های بلند مدت با مطالعه طرح های انتقال آب و نیز طرح هایی با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های منطقه در حوزه دستگاه های اجرایی تأکید کرد.

وی تصریح کرد: پروژه های مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان نیاز به تجهیزات و نیروی انسانی دارند که می طلبد به تدریج تا پایان سال به مدار بهره‌برداری قرار گیرند.

فرماندار سراوان در پایان از تلاش ها مسئولین دستگاه های اجرایی در روستا کلپورگان که موجب رضایتمندی مطلوب میهمانان و مردم شد قدردانی کرد و گفت: ثبت جهانی روستای کلپورگان نقش حائز اهمیت و تأثیر گذاری در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اشتغال منطقه خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: