• سه شنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-2390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارائه بسته خدمات سلامت دولت به کودکان خاش

کارگاه آموزشی بسته خدمتی بازنگری شده سلامت کودکان(کودک سالم-مانا)جهت مراقبین سلامت و بهورزان در خاش برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان رئیس مرکز بهداشت شهرستان خاش در این جلسه گفت: شهرستان خاش بعنوان پایلوت اجرای برنامه بازنگری شده کودکان (کودک سالم و مانا) در بین مجموعه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انتخاب شده است.

دکتر منصور خاشی با بیان دیدگاه سازمان جهانی بهداشت در خصوص اجرای برنامه کودک سالم-مانا افزود: انجام این مراقبت‌ها و غربالگری‌ها منجر به شناسایی زود هنگام کودکان سالم از کودکان به ظاهر سالم شده و از عوارض جبران ناپذیر جلوگیری می‌کند.

وی ادامه داد: پیرو ابلاغ اجرای بسته های خدمت جدید سلامت کودکان ازسوی معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص آغاز اجرای بسته های خدمت بازنگری شده سلامت کودکان و در راستای ارتقای سطح سلامت کودکان و اجرای مداخلات موثر برای کاهش مرگ و میر کودکان زیر 5 سال و اجرایی شدن برنامه مذکور، کارگاه آموزشی بسته های خدمت بازنگری شده سلامت کودکان(کودک سالم و مانا) در شهرستان خاش بصورت پایلوت برگزار گردید.

خاشی تصریح کرد: در این برنامه مراقبت‌های جدید به سیستم مراقبتی اضافه شده که شامل ارزیابی کودک از نظر شنوایی، ژنتیک، بدرفتاری با کودک، و مشاوره با مادر درمورد عوامل محیطی موثر بر سلامت کودک، همچنین ویزیت های مراقبت سلامت کودکان و غربالگری های کودک زیر5سال، اختلال رشد و سوء تغذیه، روند گام به گام احیای نوزاد، ارزیابی شیرخوار زیر2ماه از نظر علایم و نشانه های خطر، تشریح دستورالعمل جدید اجرایی برنامه سلامت کودکان درسامانه یکپارچه بهداشت و روند اجرای برنامه در شهرستان پایلوت و... نیز صورت می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: