• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-1786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد:

گرایش 59 درصدی گرایش دانش آموزان استان به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: افزایش 59 درصدی گرایش دانش آموزان سیستان و بلوچستان به رشته های فنی و حرفه ای و مهارتی بسیار حائز اهمیت است و در این زمینه باید سند مهارتی فنی و حرفه ای ارائه شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در شورای آموزش و پرورش استان افزود: افزودن 19 مرکز مهارت های کار و دانش در سطح استان یکی از فعالیت های مطلوب آموزش و پرورش و فنی و حرفه ای تلقی می شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مذاکرات انجام شده با دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مسئولان مرتبط به جذب و آموزش کودکان بازمانده از تحصیل در این استان اعتبار مربوط به این امر را تخصیص شده فرض کنند و در این زمینه هیچ دغدغه ای نداشته باشند.

استاندار ادامه داد: برای جذب 70 هزار کودک بازمانده از تحصیل موجود در این استان باید تمام دستگاه ها متحد شوند و هیچ محدودیت اعتباری نیز در این زمینه وجود ندارد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به جابجایی جمعیت در برخی از نقاط استان تصریح کرد: باید با بررسی های دقیق مناطقی که احتمال جابجایی جمعیت در آنها وجود دارد شناسایی شود و امکانات از قبیل مدارس به شکل سیار ساخته شود تا در صورت لزوم بتوان آنها را به سایر مناطق منتقل کرد.

هاشمی بیان کرد: همکاری برای تکمیل مدارس خیر ساز باید در اولویت کار دستگاه های مربوط قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت عدالت آموزشی ادامه داد: نباید در مناطقی که به نسبت جمعیت خود به اندازه کافی مدرسه دارند، مدارس باید در سایر مناطق که از این امکانات کم بهره ترند ساخته شود.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت های فنی و حرفه ای در سیستان و بلوچستان اظهار داد: آموزش و پرورش پایه و اساس اقتصاد مقاومتی است چرا که با تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص  می تواند به عنوان نرم افزار برنامه اقتصاد مقاومتی محسوب  شود.

استاندار تصریح کرد: مهارت آموزی به دانش‌آموزان را در رشته‌های مختلف جدی بگیریم و در این زمینه بایستی دستگاه‌ها و ادارات اهتمام لازم را داشته باشند.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش متفاوت از سایر دستگاههاست از اعضای جلسه خواست: با توجه به آگاهی از مشکلات وآشنایی با مسائل پیش رو با هم افزایی و مشارکت تولید فکر کنند .

استاندار افزود: آموزش و پرورش باید یک اتاق فکر داشته باشد که خروجی آن تحول در نگرش دانش‌آموزان به رشته‌های مهارتی باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: مجوز ساخت 6 بازارچه جدید در استان اخذ شده است.

هاشمی ادامه داد: چهار استان دیگر کشور نیز این مجوز را تنها برای ساخت یک بازارچه اخذ کرده اند.

وی افزود: ساکنان مرزی سایر استانهایی که این مجوز را اخذ کرده اند تا شعاع 20 کیلومتری از معافیت های موجود بهره می برند در حالی که این شعاع برای سیستان و بلوچستان تا 50 کیلومتر است.

وی خاطرنشان کرد: ساخت این بازارچه ها سبب افزایش امنیت پایدار و حفظ شان انسانی می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: