• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-1886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش استان مطرح کرد:

افزایش هزار کلاس درس جدید برای سال تحصیلی پیش رو در سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: 35 درصد مدارس متوسطه استان جمعیتی کمتر از حد استاندارد یعنی 65 نفر دارند که باید با ارائه سرویس مدارس برای کودکان سعی در تجمیع آنها در مدارس کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی در شورای آموزش و پرورش استان افزود: افزایش هزار کلاس درس جدید برای سال تحصیلی پیش رو در نظر گرفته شده است که می توان از این ظرفیت نیز برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل استفاده کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه با اشاره به اینکه با وجود تلاش های بسیاری که در سه سال اخیر برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان شده است گفت: هنوز 70 هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: هم اینک 26 هزار کلاس درس با متوسط تراکم 24 نفر وجود دارد که می توان با افزودن سه نفر به این کلاس ها شرایط را برای حضور 75 هزار دانش آموز جدید در این کلاس ها فراهم کرد.

نخعی همچنین به مدارس شبانه روزی استان نیز اشاره کرد و گفت: هم اینک مدارس شبانه روزی استان با 22 هزار دانش آموز موجود، کمتر از طرفیت خود بوده و می توان با استفاده از حداکثر ظرفیت مدارس این میزان را به 32 هزار دانش آموز افزایش داد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: این امر تنها با افزایش 30 درصدی اعتبارات مدارس شبانه روزی معادل 32 میلیارد ریال محقق می شود.

وی به توسعه رشته های فنی و حرفه ای در استان نیز اشاره داشت و افزود: با توجه به اهمیت رشته های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی در مدارس 51 رشته جدید فنی و حرفه ای در استان تعریف و ارائه شده است.

نخعی ادامه داد: تغییر کاربری بسیاری از دبیرستانها در استان انجام شده و از ابتدای مهرماه سالجاری رشته های فنی نیز در این مدارس آموزش داده خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: