• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1187-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی:

سیستان و بلوچستان از قطب‌های هنر در کشور محسوب می‌شود

معاون وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی گفت: این استان یکی از قطب های هنر در کشور محسوب می شود به گونه ای که در هنرهای مختلف این دیار نظیر موسیقی یک نوع نگاه نو همیشه حاکم بوده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی مرادخانی در مراسم اختتامیه سومین جشنواره هنرهای گرافیکی رضوی در زاهدان افزود: هنر موسیقی سیستان و بلوچستان حرفای زیادی برای گفتن دارد.

وی ادامه داد: برپایی نمایشگاههای مختلف داخلی و خارجی به منظور معرفی توان مندیهای فرهنگی و هنری استان، برپایی نمایشگاههای مختلف فرهنگی، بویژه نمایشگاههای بزرگ کتاب، جشنواره های معرفی استان در تهران از برنامه های ارزشمندی هستند برای معرفی هنر استان مورد توجه قرار داشته که جای تقدیر دارد.

مرادخانی ادامه داد: اگر به موسیقی سیستان و بلوچستان بنگرید به نوعی متفاوت تر از موسیقی نواحی مختلف کشور است به گونه ای که با موسیقی ابداعی امروز دنیا قرابت دارد که این نشان از سرمایه های خیلی خوب هنری این دیار است و باید از آنها استفاده کرد.

وی تاکید کرد: امسال تلاش بر این است که با مراجعه به هنرمندان درجه هنری استادان این استان مورد توجه قرار گیرد زیرا سرمایه های بزرگ کشور محسوب می شوند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در ادامه بیان کرد: موسیقی سیستان و بلوچستان از جمله هنرهایی است که به جهت شرایط خاص استان، شاخص تر از دیگر استان ها، طی سالیان دراز گرما بخش شادی و شور مردم این سامان بوده است.

وی تاکید کرد: وجود هنرمندان موسیقی سیستان و بلوچستان نظیر شیر محمد اسپندار بسیار مایه افتخار برای ایران اسلامی است که می توان از ظرفیت این فرهیختگان نهایت استفاده فرهنگی را کرد.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از مسئولان استانی سیستان و بلوچستان ابراز امیدواری کرد با همکاری همه نهادها بتوان هر آنچه که شایسته فرهنگ وهنر این دیار است را به سامان رساند.

همچنین در این مراسم معاون سیاسی و اجتماعی استاندار نیز بیان کرد: فرهنگ و هنر جزو موضوعات پر اهمیت است به گونه ای که برای ما و سیاست گذاران اصلی این حوزه به عنوان یک اولویت قابل توجه است.

جمشید نژاد گفت: در این راستا شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب که یکی از ارکان تصمیم گیری برای 9 استان پر اهمیت مرزی است یکی از کارگروه های خود را کارگروه فرهنگی قرار داده که ریاست آن را وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عهده دار است.

وی گفت: با توجه به قابلیت های فراوان فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان می توان از ظرفیت های رسانه های پرتیتراژ کشور برای افزایش سطح آگاهی عموم مردم به بهترین نحو بهره گرفت.

وی تاکید کرد: ضروری است توجه ها متناسب با ضرورت ها و نیازهای استان ایجاد شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: