• پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-3384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مديركل راه آهن جنوب شرق:

خط آهن تفتان - كويته نياز مبرم به بازسازي دارد

مديركل راه آهن جنوب شرق گفت: با عنايت به سرعت پايين قطارها در مسير تفتان - كويته و بار محوري تقريبا ۱۶ تن، جهت تسريع و تسهيل در جابه جايي بار و محمولات اين خط نيازمند بازسازي است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجيد ارجوني در جلسه  تخصصي مشترك حمل و نقل تجارت مرزي استان سيستان و بلوچستان(ايران) و ايالت بلوچستان پاكستان كه در سالن جلسات اتاق بازرگاني زاهدان برگزار شد، اظهار کرد: همانطور كه مستحضريد براي يك تاجر شاخص هاي از جمله زمان حمل، هزينه حمل و كيفيت و سلامت محموله در زمان رسيدن به مقصد اهميت دارد.

وي بيان كرد: در جلسه تخصصي كه ماه گذشته با وزير و قائم مقام راه آهن پاكستان در اسلام اباد داشتيم عنوان كردند در حال مذاكره جهت اخذ تسهيلات  يك ميليارد دلار از بانك توسعه اسلامي براي بازسازي اين محور هستيم  و مقرر شد جهت رفع مشكلات محور از اين مسير بازديد كنند كه اين اقدام ارزشمند جاي پيگيري مسئولين ارشد راه آهن كويته را دارد.

وي ادامه داد: از مسئولان راه آهن پاكستان جهت افزايش قطارهاي باري در مسير زاهدان - كويته تشكر مي كنم.

مديركل راه آهن جنوب شرق گفت: در چهار ماهه ابتداي سال جاري تعداد رام قطارهاي باري در اين مسير ۵۴ درصد افزايش داشته به طوري كه ۴۳ رام قطار به صورت رفت و برگشت در اين مسير تردد كردند.

وي با اشاره به اينكه با پيگيري هاي انجام شده بزودي ۱۰ كانتينر يخچال دار وابسته به يكي از شركت هاي خصوصي در مسير جهت حمل محصولات كشاورزي تردد ميكند تقاضاي همكاري كردند.

ارجونی تصريح كرد: با قرارگيري كانتينرهاي يخچال دار در اين مسير، تجار مي توانند محصولات كشاورزي خود را به اقصي نقاط كشور از جمله كشورهاي CIS ، اروپا و مرز عراق صادر كنند.

وي اذعان كرد: با توجه به استقبال زائرين پاكستاني در سنوات گذشته و تاكيد استاندار سيستان و بلوچستان تقاضا دارم در ايام خاص مانند محرم و صفر با وجود مشكلات فراواني كه اتوبوس ها در مسير اماكن زيارتي دارند قطار مسافري از پاكستان به ايران راه اندازي شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: