• پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-3484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مديركل راه آهن جنوب شرق خبر داد:

مانور بحران در ابعاد مختلف در راه آهن جنوب شرق برگزار می شود

مديركل راه آهن جنوب شرق با اشاره به اينكه بخاطر وجود منابع گاز در ايستگاه جيگولي اين مانور در ايستگاه مذكور انجام مي شود گفت: در نظر داريم اين مانور در ابعاد خروج واگن از خط، زلزله، آتش سوزي و ريزش ترانشه اجرا شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجيد ارجوني در جلسه مديركل ستاد مديريت بحران سيستان و بلوچستان كه در دفتر ستاد مديريت بحران استان برگزار شد، اظهار کرد:با توجه به تهديدات طبيعي از جمله سيل، زلزله، طوفان و... كه در اقليم جغرافيايي كشور هر ساله اتفاق مي افتد و هر روز دامنه آن در حال افزايش است لزوم افزايش آمادگي همه جانبه در برابر بلاياي طبيعي را بيش از پيش ميطلبد.

وي افزود: شبكه ريلي كشور به لحاظ نقش و اهميت استراتژيكي كه در حمل و نقل بار و مسافر و ياري رساندن به پايداري ملي در زمان بحران دارد و همچنين نقش عوامل طبيعي در ايجاد بحران، بي شك برگزاري مانورهاي تخصصي يك گام مثبت و ارزنده در راستاي ايجاد آمادگي در اين مجموعه با هدف كاهش آسيب پذيري و حفظ زيرساخت حساس كشور در اين ناحيه محسوب مي شود.

وي با اشاره به اينكه در سنوات گذشته مانورهاي اينچنيني جزئي و در حوزه راه آهن و هلال احمر ديده مي شد، بيان كرد: امسال مقوله مانور بازتر ديده خواهد شد.

مديركل راه آهن جنوب شرق با اشاره به اينكه ايستگاه هاي راه آهن جنوب شرق به سيستم نظارت تصويري مجهز است، گفت: تقاضا داريم مركز مديريت بحران درون راه آهن تشكيل شود تا با تكنولوژِ روز اين مانور رصد شود.

وي اضافه كرد: جلسه اي با حضور دستگاه هاي پشتيبان جهت برنامه ريزي اجراي هر چه بهتر اين مانور تشكيل شود.

غلامرضا اربابي مدیرکل بحران استان نیز در اين جلسه اظهار كرد: هدف ستاد مديريت بحران بحث هماهنگي و انسجام ميان دستگاه هاي پشتيبان است.

وي ادامه داد: جلسه اي با حضور دستگاه هاي مختلف جهت آشنايي با فعاليت هاي يكديگر برگزار خواهد شد.

وي تصريح كرد: در آينده جلسه اي براي بررسي نقاط ضعف و قوت سناريوي طرح شده براي اين مانور برگزار خواهد شد.

مديركل ستاد مديريت بحران استان با اشاره به اينكه مردم انتظار سانحه هنگام سفر با ناوگان حمل و نقل ريلي را ندارند، خاطرنشان كرد: سفر با ناوگان حمل و نقل ريلي بخاطر عدم وجود استرس و حمل و نقلي سبز و ايمن مورد استقبال عموم قرار گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: