• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-4914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

جهاد دانشگاهی یکی از ارکان موفق در دانشگاه‌هاست

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، در دیدار با رئیس و اعضای جهاد دانشگاهی استان ضمن تبریک سالروز تبریک این نهاد مقدس گفت: جهاد دانشگاهی یکی از ارکان موفق در دانشگاه هاست.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در ادامه بیان کرد: انجام کار جهادی و خالصانه از موفقیت های این نهاد انقلابی است.

آیت الله سلیمانی در ادامه گفت: روش های جهادی با مشکلات خاص خود همراه بوده و واژه جهاد همواره با کوشش و ممارست همراه است.

وی تصریح کرد: در کشورهای غربی بیشتر مسائل بر پایه پژوهش و کار دانشگاهی است که این موضوع در ایران به آن کمتر نوجه شده است.

امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی باید نقش هماهنگ کننده  و موثر تری در داخل دانشگاه‌ها داشته باشد گفت: جهاد دانشگاهی مصداق یک حرکت عظیم در عرصه های علم و کار است.

 آیت الله سلیمانی خاطرنشان کرد: سستی ، بیگانه نگری ، نگاه جهادی نداشتن به ارزش ها در مجموعه جهاد دانشگاهی هیچ گونه جایگاهی ندارد.

وی اظهار کرد: زمانی که جهاد دانشگاهی بنا به ضرورت در دل دانشگاه شکل پیدا کرد، هنوز مفهوم و محتوای واقعی خود را پیدا نکرده بود، اما با گذشت زمان، ارزش و اهمیت آن بیشتر و بیشتر اثبات شد.

وی ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی، جهاد دانشگاهی به کمک دانشگاه‌ها آمد و رزمندگان را پشتیبانی کرد، اما امروز، سال‌های سال است که این نهاد انقلابی جایگاه خود را پیدا کرده و در سطح کشور شناخته شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: جهاد دانشگاهی یعنی نهادی که کارش همانند دانشگاه‌ها علمی و خلاقانه است، اما روحیه‌ای جهادی و خستگی ناپذیر دارد.

وی افزود: جهاد دانشگاهی در دل دانشگاه‌ها، همان کار علمی را می‌کند، چون فیزیک همان فیزیک است و جغرافیا هم همان جغرافیا است، اما روحیه آن، یک روحیه جهادی است و به علوم و تحقیقات علمی، نگاهی اسلامی دارد.

آیت‌الله سلیمانی اظهار کرد: جهاد از ریشه « جهد» است، که یک معنای آن تلاش و کوشش است، یعنی هرچند کاری سخت و پر زحمت باشد، اما بخاطر عقیده، آن زحمت برای ما لذت‌بخش است. معنای دیگر جهد نیز تلاش برای نجات دیگران است.

وی ادامه داد: اگر هدف ما «جهد» و نجات دیگران است، با کلی گویی، گزارشگری و تئوری نمی‌توان به این هدف رسید، بلکه رسیدن به این هدف تنها با برقراری ارتباط روحی و معنوی امکان‌پذیر است.

امام جمعه شهرستان زاهدان بیان کرد: رسالت و مسئولیت مستقیم جهاد دانشگاهی، ایجاد، انتقال و توسعه روحیه جهادی است، این نهاد انقلابی باید روحیه جهادی و اسلامی را به محیط‌های علمی و تحقیقاتی منتقل کند و رنگ بی‌تفاوتی را بزداید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: