• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-1387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

به مناسبت سالگشت تاسیس جهاد دانشگاهی:

خبرنگاران با دستاوردها و پتانسیل های جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان آشنا شدند

به مناسبت 37 سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی، خبرنگاران با دستاوردها و پتانسیل های جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان آشنا شدند.

به گزارش ایسنا- خبرنگاران در ابتدا از خبرگزاری های قرآنی ایران (ایکنا) و ایسنای سیستان و بلوچستان بازدید کردند و از نزدیک با فعالیت های این دو رسانه آشنا شدند.

همچنین در ادامه این تور خبری خبرنگاران استان از مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان بازدید کردند که در این بازدید احمد ملایی سرپرست مرکز علمی کاربردی استان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این مرکز گفت: مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان علاوه بر تربیت و آموزش نیروهای انسانی کارآمد به مسائل فرهنگی نیز توجه ویژه دارد.

وی گفت: اضافه شدن چندین رشته تخصصی و شاخص به این مرکز از اقدامات مهم طی سالهای اخیر بوده است.

همچنین در ادامه خبرنگاران از مرکز تخصصی آموزش زبان های خارجی جهاد دانشگاهی نیز بازدید کردند.

در این بازدید نیما مالکی مدیر این مرکز با بی نظیر دانستن این مرکز آموزشی گفت: فراگیران زبان خارجی با بهترین روش های آموزش و اساتید برجسته بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: مرکز تخصصی آموزش زبان خارجه جهاد دانشگاهی استان همچنین برای کودکان و خردسالان نیز با ارائه آموزشهای تخصصی انجام به فعالیت کرده است.

در ادامه این تور خبری خبرنگاران از مرکز بانک بند ناف جهاد دانشگاهی در بیمارستان تامین اجتماعی زاهدان نیز آشنا شدند.

بازدید از مرکز آموزش های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی استان از دیگر مکانهای مورد بازدید خبرنگاران در این تور خبری بود.

در حاتمه خبرنگاران در نشستی صمیمانه با رئیس جهاد دانشگاهی بیشتر با دستاوردهای این نهاد آشنا شدند.

دکتر تاجری در این تشست صمیمی گفت: جهاد دانشگاهی نهادی است علمی ، انقلابی و دانش بنیان, دارای سه ساحت اعتقادی , رفتاری و عقلانی که صیانت از اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی؛ تعهد به توسعه و پیشرفت کشور و پایبندی به اخلاق را سرلوحه فعالیتهای خود قرار داده است.

وی در ادامه ضمن تبیین پیشینه تاسیس این نهاد انقلابی در سال 1359 به فرمان بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی در سند چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی نهادی است انقلابی با هویت اسلامی و برخوردار از منابع انسانی متعهد و کارامد؛ الهام بخش و موثر در علم ,فن اوری و فرهنگ با تعامل سازنده در عرصه ملی و بین المللی .

دکتر تاجری جهاد دانشگاهی را پل ارتباطی دانشگاه و جامعه دانست که به جد می تواند بر اساس توانمندیهای حاصله در توسعه پایدار و دانش بنیان استان ایفای نقش کند،.،

او رسالت و ماموریت این نهاد انقلابی را در چهار عرصه فرهنگ ، پژوهش ، اموزش و تجاری سازی فناوری همراه با اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی دانست و تصریح کرد: به حمدالله در عرصه فرهنگی در سال گذشته فعالیتهای خوبی داشتیم و جمع کثیری از جمعیت یکصد هزار نفری دانشجوی استان را در چرخه فعالیتهای فرهنگی جهاد قرار دادیم ،

وی برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی ، هنری ، ادبی ، دینی و معرفتی متناسب با سلایق و ذایقه های گوناگون دانشجویان ، اجرای مسابقات مناظرات دانشجویی جهت ترویج فرهنگ گفتگو ، مسابقات کتابخوانی و جشنواره مکارم الاخلاق و کارگاههای اموزشی سبک زندگی و فعالیتهای خبری و رسانه ای از دریچه ایسنا و ایکنا و ایسپا و ،،،،، را از اهم برنامه های فرهنگی اجرا شده در سال ماضی عنوان کرد ،

رییس جهاد دانشگاهی استان اموزش را دیگر رسالت جهاد عنوان و تصریح کرد: این اموزشها در بخشهای عمومی ، تخصصی  ، فوق تخصصي  و علمی کاربردی اجرا می شود که در سال گذشته هزاران نفر از جوانان  , توانسته اند دوره های اموزشی اشتغال محور، محصول محور ، دانش محور و مهارت محور در مراکز اموزشی ایجاد شده در سایر شهرستانهای استان را فرا گیرند.

او تربیت کمک پرستار با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ، تربیت فراگیران حوزه گاز با همکاری شرکت ملی گاز ایران ، تربیت چند هزار نفره کارافرینی ، و ، ،، را از مهمترین دوره های اموزشی برگزار شده در سال ماضی دانست و خاطر نشان کرد: جهاد دانشگاهی اولین مرکز علمیست که اموزشهای مجازی را در استان انجام می دهند ،

در پایان این مراسم رئیس جهاد دانشگاهی استان از پیشکسوتان عرصه خبر در استان با لوح تقدیر و تجلیل کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: