• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-5314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سردار رحیمی:

باید عرصه را بر مخلان نظم و امنیت تنگ کنیم

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به پایش تصویری اماکن تجاری و صنفی به کمک مرکز هشدارهای الکترونیک پلیس گفت: بخش مهمی از کنترل امنیت از سنتی به الکترونیکی تبدیل شده است. 

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سردار حسین رحیمی در حاشیه مراسم افتتاح مرکز هشدار های الکترونی (مها) استان که با حضور مدیرعامل گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات بنیاد تعاون ناجا و معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان برگزار شد، گفت: ما همواره بر این باور هستیم که با تلاش و سختکوشی پرسنل خدوم نیروی انتظامی، امنیت واقعی و همه جانبه در این استان ایجاد کردیم که باعث عمران و آبادی و رشد استان شده است.

وی افزود: با تلاش ها و کمکی که همه دستگاه های دولتی و نیروی انتظامی با همکاری مردم عزیز انجام داده ایم، این استان یکی از امن ترین استان های کشور تبدیل شده است و همه کارشناسان دست اندکار در حوزه نظم و امنیت به این امر مهم اذعان دارند.

سردار رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در تمامی شاخص های امنیتی از وضعیت خوبی برخوردار هستیم، تصریح کرد: علی رغم اینکه استان سیستان و بلوچستان در همسایگی کشورهایی قرار دارد که بیشترین تولید مواد مخدر و از طرفی تحرکات اشرار در این منطقه زیاد می باشد ولی با توانمندی، رشادت و فداکاری های کارکنان انتظامی توانستیم از امنیت خوبی برخوردار باشیم.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با تاکید به اینکه در هفته گذشته مقامات عالی رتبه نظامی و لشکری در استان حضور داشتند و این استان را از لحاظ امنیتی مورد بحث قرار دادند، بیان داشت: سرلشگر "باقری" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از امنیت ایجاد شده در استان رضایت کامل داشتند که این رضایت بازتاب خیلی خوبی در سطح کشور ایجاد کرد که جا دارد همه ما خداوند متعال را برای این امنیت ایجاد شده شکرگزار باشیم .

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: شاهد افتتاح مرکز هشدار الکترونیکی بعد از تهران بزرگ در استان سیستان و بلوچستان هستیم که کنترل امنیت را از سنتی به نوین و الکترونیکی IT تبدیل کنیم.

سردار رحیمی بیان داشت: این پروژه ماه حصل ماه ها تلاش و پیگیری می باشد تا با کمک مسئولان و خصوصاً استاندار محترم در استان اجرایی شود تا مردم از برکات این پروژه بسیار مهم برخوردار شوند و این پروژه ان شاالله در آینده ای نزدیک با حمایت مردم و مسئولان به سایر شهرستان های استان گسترش پیدا خواهد کرد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به اینکه در این پروژه از مکان های تجاری، اداری و صنفی و حتی منازل شخصی می‌تواند مورد پایش و کنترل الکترونیک قرار دهد، تا شهروندان در مواقع رخداد جرائم به سرعت از خدمات پلیس بهره مند شوند.

سردار رحیمی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: باید عرصه را بر مخلان نظم و امنیت تنگ کنیم تا مردم شریف و نجیب استان بتوانند زندگی با ضریب امنیتی بالا تجربه کنند و برای پیشرفت این امر مهم نیازمند حمایت مسئولان هستیم تا بتوانیم خدمات بیشتر را به مردم داده و این امنیت ایجاد شده را روز به روز ارتقاء دهیم.

مدیرعامل گروه فناوری و ارتباطات بنیاد تعاون ناجا با اشاره به اینکه حدود یک سال پیش مقدمات این پروژه را شروع کردیم اظهار داشت: با کمک خداوند متعال و حمایت مسئولان این پروژه به ثمر نشست و امیدواریم باعث خیر و برکت و افزایش ضریب امنیت استان شود.

وی افزود: این پروژه جهت پایش و پالایش عملکرد صحیح و سیستم اطلاعات جهت ارسال به مبادی ذی ربط می‌باشد و می‌تواند هر رخداد انتظامی را در کمترین زمان ممکن و به صورت خودکار و در غیاب فرد به سامانه فوریت های پلیسی 110 اطلاع رسانی کند.

این مقام انتظامی بیان داشت: این پروژه در کشورهای مختلف دنیا کاربرد دارد و در برخی از کشورها اجباری می باشد و این سامانه، می‌تواند عنصر زمان و خطاهای انسانی، عدم اطلاع رسانی به موقع و سهل انگاری را تا حد زیادی کاهش دهد.

سردار سلطانی تصریح کرد: این نرم افزار بر اساس فرهنگ و نیاز بومی و با تکنولوژی روز، جهت ارسال اطلاعات به مبادی ذی ربط طراحی و راه اندازی شده است که یکی از اهداف این پروژه کاهش هزینه های موجود می باشد.

مدیرعامل گروه فناوری و ارتباطات بنیاد تعاون ناجا با اشاره به اینکه این پروژه می‌تواند موقعیت دقیق جغرافیایی جرم را به صورت دقیق نشان دهد، تصریح کرد: راه اندازی این سامانه می تواند در کاهش جرایم ، مراجعات مردمی و ایجاد هماهنگی و مشارکت مردم و پلیس کمک زیادی به پلیس کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: