• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-3090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار:

بحث آب در پیشانی مشکلات زابل خودنمایی می‌کند

فرماندار زابل در خصوص اختصاص 250 میلیارد ریال اعتبار برای حفاری آب های ژرف در استان سیستان و بلوچستان گفت:با عنایت به تاکیدات استاندار سیستان و بلوچستان مبنی بر ضرورت دستیابی به آب های ژرف بخصوص در منطقه سیستان ، در سفری که دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و مهندس چیت چیان وزیر نیرو خرداد ماه سال جاری به استان داشتند این مهم مورد ارزیابی و تایید قرار گرفت .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان هوشنگ ناظری در کارگروه آب شهرستان افزود: در پی آن به پیشنهاد وزارت کشور ، تایید سازمان برنامه و بودجه و به استناد اصل یکصد و سی هشتم قانون اساسی در جلسه هیات دولت مبلغ 250 میلیارد ریال برای تامین آب در استان از ژرفا مصوب و تخصیص یافت.

فرماندار ویژه شهرستان زابل این اقدام موثر و ارزشمند را برگ زرین دیگری از خدمات دولت برشمرد که زمینه ساز امید و نشاط بیش از پیش در جامعه خواهد بود.

وی با بیان اینکه نخستین اولویت برای شناسایی آب های زیرسطحی، بستر دریاچه هامون است، گفت: استفاده از منابع زیر زمینی کمک زیادی در زمینه احیا تالاب می کند.

ناطری تصریح کرد: سیستان امروز دارای مشکلاتی است که هیچ کس منکر آن نیست و این مشکلات مربوط به حال نبوده و علت آن را باید در حدود دو دهه خشکسالی و اثرات ناشی از آن جستجو کرد.

وی اظهار کرد: در پیشانی مشکلات زابل بحث آب خودنمایی می کند که این موضوع نیز با تدبیر مسئولین استان و اداره آب شهرستان تا حدود زیادی رفع شده که جای تقدیر دارد.

هوشنگ ناظری همچنین از تلاش ها و اهتمام ویژه تمامی دست اندرکاران تصویب این طرح به ویژه علی اوسط هاشمی استاندار توسعه محور و اعتدال گرای استان سیستان بلوچستان نیز قدردانی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: