• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-5514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

احیای تالاب هامون موضوع کارگروه شهرستانی در حوزه سیستان

 مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: کارگروه شهرستانی احیای تالاب هامون با حضور فرمانداران حوزه سیستان و مدیرکل محیط زیست استان و مسئولین شهرستانی و ذینفعان تالاب هامون در محل فرمانداری نیمروز برگزار گردید.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان دکتر پورملائی افزود: جلسه کارگروه احیای تالاب هامون، پس از انجام بازدید میدانی از مسیرها و بسترتالاب هامون در سیستان برگزار گردید و پس از اخذ دیدگاههای مردم محلی و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات فرماندران در خصوص لزوم هدایت، حفظ و نگهداشت آب در تالاب هامون مطرح و بررسی شد.

پورملائی بیان کرد: در کارگروه احیای تالاب هامون موارد متعددی برای طرح در کارگروه استانی احیای تالاب هامون مطرح گردید که پس از جمع بندی و کارشناسی موارد زیر به تصویب رسید که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وی اظهارکرد: ارائه مسیرهای ورود آب به تالاب هامون جهت لایروبی به کمیته شهرستانی تالاب توسط فرمانداران حوزه سیستان، مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل محیط زیست استان در ادامه افزود: هرگونه فعالیت در ابعاد مختلف در تالاب می بایست پس از تصویب در کارگروه احیای تالاب مورد اجرا قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین پیشنهاد عملیات سپاه در خصوص انجام فعالیت لایروبی در تالاب هامون هیرمند در مقابل کوه خواجه پس ار ارائه طرح و در صورت تصویب اجرایی خواهد شد.

پورملائی، پیشنهاد اخذ سهمیه دوم حق آبه زیست محیطی تالاب از طریق امور آب منطقه ای با توجه به شرایط تالاب و لزوم حفظ کارکردهای تالاب و مشخص نمودن زمان چگونگی و مسیر رهاسازی نوبت دوم حق آبه زیست محیطی تالاب هامون از محل چاه نیمه ها با تصویب کارگروه استانی را از دیگر مصوبات این کارگروه بیان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: