• سه شنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-2186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با دستور فرماندار انجام خواهد شد:

تشکیل دبیرخانه برگزاری جشنواره افغانستان شناسی در زاهدان

فرماندار زاهدان در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان زاهدان که با حضور مسئولان دستگاههای ذیربط برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به تحصیل تعداد زیادی از کودکان اتباع بیگانه در مدارس زاهدان ، لازم است دبیرخانه جشنواره افغانستان شناسی در اداره آموزش و پرورش ناحیه 1 زاهدان تشکیل شود تا در آینده ای نزدیک شاهد برگزاری این جشنواره با همکاری و پشتیبانی اداره کل امور اتباع بیگانه باشیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی خانجانی در این جلسه همچنین بر نظارت و دقت در روند ثبت نام دانش آموزان تأکید کرد.

وی گفت: در شهر زاهدان 8 مرکز سنجش کودکان در حال فعالیت هستند که بطور متوسط روزانه 40 نفر از مراجعه کنندگان مورد سنجش و معاینه قرار می گیرند.

وی افزود: با توجه به مشاهده سوء تغذیه در بعضی از این کودکان ، تدابیری اندیشیده شده تا با همکاری سازمان بهزیستی حداقل یک وعده غذای گرم بین این کودکان توزیع می شود.

مقام عالی دولت در شهرستان همچنین افزود: به منظور تسهیل در ایاب و ذهاب دانش آموزان عشایر مشغول به تحصیل ، یک دستگاه مینی بوس در اختیار اداره آموزش و پرورش عشایری قرار خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: تدابیری اندیشیده شود تا از دانش آموزان برتر کنکور و المپیادهای علمی در شهر زاهدان تقدیر بعمل آید.

این مقام مسئول با توجه به رسیدن گاز به شهرستان زاهدان افزود: جلسه ای به منظور گاز سوز کردن مدارس توسط سازمان تجهیز و نوسازی مدارس و شرکت گاز برگزار خواهد شد تا موانع موجود در این راه برطرف گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: