• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-3984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کردی خبرداد:

ساخت 4 شرکت فولاد سازی در منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت:برای رسیدن به تولید سالانه 10میلیون تن فولاد در چابهار 4شرکت فولادسازی در منطقه آزاد چابهار ساخته می‌شود.

عبدالرحیم کردی در گفت وگو با ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بر پایه هدف گذاری توليد سالانه 10 ميليون تن فولاد در چابهار، رایزنی هایی برای ساخت چهار شرکت فولاد در تنها بندر اقیانوسی ایران انجام شده است.

وی افزود: شرکت فولاد مکران به عنوان یکی از شرکت های چهار گانه فولادسازی در چابهار پس از افتتاح ظرفیت تولید سالانه 4میلیون تن فولاد را دارد.

به گفته مدیرعامل منطقه آزاد چابهار عملیات ساخت کارخانه فولاد مکران در سال 94آغاز شده وپیش بینی می‌شود فاز اول آن تا 14ماه دیگر به بهره برداری برسد.

او با اشاره به تمایل فولاد سازی های بزرگ دنيا برای ساخت مجتمع های فولادی در چابهار خاطرنشان کرد: شرکت فولاد پسکو  کشور کره جنوبی (سومين فولاد سازی بزرگ دنيا)در پسابرجام اقدام به ثبت شعبه و تضمين سرمایه گذاری در منطقه آزاد کرده است و پس تایيد مجوزهای زیست محيطی ساخت مجتمع فولادی خود را که ظرفیت آن پس از دریافت مجوزهای زیست محیطی اعلام می‌شود آغاز می‌کند.

کردی هم چنین با اشاره به مزیت ساحلی بودن چابهار تصریح کرد: صنایع فولاد به سبب اینکه آب بسيار زیادی مصرف می کنند باید در جایی مناسب ساخته شوند.

او در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اکثرفولادسازی های کشور در مرکز قرار دارند و مشکل تامين آب برای آن ها تبدیل به یک معضل بزرگ شده است ،بنابراین ساحلی بودن یکی از مزیت های خوب بندر چابهار به شمار می‌رود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: