• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-2487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یکی از اساتید مرکز تخصصی مهدویت حوزه عملیه قم:

قبل از حکومت مهدوی زندگی خود را رنگ و بوی مهدوی دهیم

یکی از اساتید مرکز تخصصی مهدویت حوزه عملیه قم گفت: قبل از حکومت مهدوی زندگی خود را رنگ و بوی مهدوی دهیم و از این سبک الگو پذیری کنیم.

حجت الاسلام محمد امین بالادستیان در حاشیه همایش استانی جایگاه اهل بیت(ع) در منابع اهل سنت در گفت وگو با ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به روایاتی که اهل سنت به آن توجه دارند دو نکته قابل تامل است اول اینکه روایات و کتابهایی معتبر و غیرمعتبر زیادی در این زمینه نوشته شده است و دوم اینکه باور به مهدویت در بین مسلمانان از قدیم الایام وجود داشته است.

وی گفت: برگزاری این همایش نقطه عطفی برای وحدت بیشتر شیعه و سنی است.

وی افزود: در آیات شریفه قرآن وهم در روایات اهل سنت وشیعه بحث مهدویت آمده که نزدیک به 2000متن حدیث از شیعه و اهل سنت در راستای مهدویت داریم، مهدویت امری است که باید مردم برای آن تلاش کنند و برگزاری این جلسان نوید بخش است که بتوانیم با معارف مهدوی آشنا شویم و وظایف فرد منتظر را درک کنیم و بشناسیم.

بالادستیان تصریح کرد: با تبیین صحیح معارف مهدوی و شناساندن آن به مردم می توانیم وظیفه خود را به خوبی عمل کنیم تا شاهد حکومت مهدوی باشیم.

حجت الاسلام بالادستیان ضمن تبیین مشترکات اهل سنت و شیعه در مهدویت  گفت: کلمه مهدی از لحاظ لغوی از واژه ی هدی گرفته شده است به معنای ضد ضلالت و گمراهی و هدایت شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: