• سه شنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-4084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار خبر داد؛

ترانزیت 35 هزار کانتینر گندم از چابهار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مصوب شده است تا 35 هزار کانتینر گندم از هندوستان به پاکستان از مسیر ترانزیتی چابهار - میلک سیستان و بلوچستان اخذ و ترانزیت آن تا 2 هفته دیگر بصورت رسمی آغاز می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سکینه اشرفی در بازدید از خبرگزاری ایسنا در زاهدان افزود: این طرح با اشتغالزایی خوبی همراه است و با اجرای آن بیش از هزار شغل ایجاد خواهد شد.

معاون استاندار در ادامه گفت: برای حمل این مقدار کانتینر روزانه حداقل 100 کامیون در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک تردد خواهند کرد.

وی تصریح کرد: قرار است در نخستین مرحله پنج هزار و 700 کانتینر از بندر چابهار به مرز میلک تردد کنند.

اشرفی گفت: هدف ما در استان فعال کردن بخش خصوصی است که متاسفانه به این موضوع در گذشته توجه نشده است.

وی گفت: بندر چابهار برای پهلوگیری کشتی های پهن پیکر آماده شده و تخلیه و بارگیری از این بندر از 2.5 به 6.5 میلیون تن رسیده است.

اشرفی همچنین از روند رو به رشد توسعه استان طی دولت یازدهم یاد کرد و گفت: این روند در دولت دوازدهم شتاب بیشتری خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در استان طی 4 سال اخیر پروژه های استانی و ملی خوبی اجرا شده است که این تحولات اقتصادی به صورت عینی قابل مشاهده است.

معاون استاندار در ادامه تصریح کرد: پروژه های مهمی همچون گاز رسانی، راه آهن، آب، راه سازی و برقرسانی بخشی از اقدامات دولت در استان است.

وی از طرح توسعه بندر چابهار و پتروشیمی به عنوان پروژه های شاخص استان نام برد و گفت: اشتغال و توسعه ترانزیت یکی از اهداف اجرای این طرح ها بوده است.

وی تاکید کرد: آشنا کردن و معرفی این پروژه ها و دستاوردهای دولت به مردم وظیفه رسانه هاست که باید به عنوان بازوی قدرتمند در کنار دولت باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: