• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-4984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مديركل راه آهن جنوب شرق:

تخلیه بیش از 160 هزار تن کالا در راه آهن زاهدان

مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۱۶۰ هزار و ۶۶۹ تن كالا در ايستگاه راه‌آهن زاهدان تخليه شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجيد ارجوني در شورای توسعه حمل و نقل راه آهن استان افزود: از ابتداي سال تاكنون ۵۸۸ هزار و ۳۶۲ تن  بار از طريق خطوط ريلي جنوب شرق جا به جا شده كه بخشي از حمل بار مربوط به بارگيري ۴۲۷ هزار و ۶۹۳ تن كالا  بوده كه  به ديگر استان‌ها و كشور پاكستان صادر شده است.

وي گفت: در سال جاري راه‌اندازي قطار مسافربري زاهدان- كرمان- يزد- اصفهان و بالعكس پيشنهاد شد كه قرار است طبق برنامه‌ريزي انجام شده اولين قطار مسافري زاهدان- اصفهان در هفته دولت راه‌اندازي شود.

وي با اشاره به اينكه تخصيص يك رام قطار مسافري چهار تخته در مسير زاهدان- تهران از ديگر اقدامات انجام شده توسط خطوط ريلي جنوب شرق است، افزود: عمده كالاهايي كه از طريق خطوط ريلي جنوب شرق به كشور پاكستان صادر  شده گوگرد، گل سرخ و سيمان است.

ارجوني بيان كرد: به منظور ايجاد محوطه و فضايي در شان مردم اين استان در اين مجموعه ۲۰ ميليارد ريال هزينه شده است. ما در حال آماده‌سازي و تقويت زيرساخت‌هاي منطقه در مبحث ريلي در زمان اتصال خط زاهدان به چابهار و ادامه آن به زابل و مشهد هستيم.

مديركل راه آهن جنوب شرق خاطرنشان كرد: حمل بار صادرات توسط راه آهن جنوب شرق در ۴ ماه ابتدايي امسال از طريق مرز پاكستان  ۱۶۴ درصد، واردات ۵ درصد و ترانزيت بار ۵۰ درصد افزايش داشته است.

ارجوني گفت: نصب دستگاه توزين در خط ريلي سيستان و بلوچستان يكي از بزرگترين و منحصر به فردترين اقدامات راه آهن جنوب شرق است كه با وجود آن مي‌توان هم اينك قطارهاي ترانزيتي خط نرمال و عريض كشور ايران و  پاكستان را نيز در كمترين زمان ممكن توزين كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: