• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-2286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تخریب و بازسازی 27 مدرسه در هیرمند طی دو سال اخیر

رئیس آموزش و پرورش هیرمند گفت: در دو سال اخیر 27 مدرسه در هیرمند تخریب و دوباره بازسازی شد و ساخت و احداث مدرسه در روستاهایی که جمعیت دانش آموزی بیشتری دارند نیز در دست انجام است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حمید سارانی افزود: خیران بومی تاکنون 28 زمین را برای ساخت مدرسه به آموزش و پرورش منطقه تحویل داده اند که برای ساخت این مدارس نیازمند کمک خیران کشوری و مسئولان هستیم

وی اظهار کرد: در سال های اخیر اقدامات قابل توجهی در راستای پیشرفت فضاهای آموزشی و ارتقای سطح تحصیلی دانش آموزان انجام شد که با توجه به امکانات موجود در هیرمند می توان شاهد تحولی جدید در بخش آموزش و پرورش این منطقه بود.

وی خاطرنشان کرد: 15 هزار دانش آموز در 176 مدرسه با هزارو100 معلم در این منطقه مشغول تحصیل هستند که با وجود محرومیت های زیاد، موفقیت های علمی چشمگیری کسب کرده اند که قبولی در رشته های پزشکی و رتبه های برتر آزمون های علمی کشور از آن جمله است.

سارانی گفت: بیش از 590 وسیله گرمایشی و سرمایشی در سال گذشته تحصیلی توسط خیران خریداری و به آموزش و پرورش هیرمند اهدا شد، همچنین یک میلیارد تومان لوازم التحریر و کیف و کفش برای دانش آموزان بی بضاعت تهیه و در اختیار آن ها قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: 380 نیروی انسانی جدید به آموزش و پرورش هیرمند افزوده شده که این تعداد تا حدودی کمبودهای بخش نیروی انسانی را جبران کرده است.

وی ادامه داد: 10 مدرسه 3 تا 6 کلاسه در سال تحصیلی گذشته به بهره برداری رسید و 18 مدرسه نیز در حال ساخت است.وی اضافه کرد: در حال حاضر 10 مدرسه با 13 کلاس درس در این شهرستان نیازمند بهسازی و بازسازی است که نیاز است خیران در این زمینه ورود بیشتری داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: