• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-5584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بیان کرد:

139 طرح توسط بخش خصوصی در جنوب سیستان و بلوچستان در حال اجراست

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک 139 طرح توسط بخش خصوصی در جنوب سیستان و بلوچستان در حال اجراست که برای پنج هزار و 500 نفر اشتغال ایجاد می کند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ماندانا زنگنه در جمع خبرنگاران بیان کرد: وظیفه دولت تامین زیرساخت های لازم برای توسعه بخش های مختلف در استان است.

وی اظهار کرد: دولت فعالیت های زیربنایی خوبی در این استان انجام داده که از آن جمله طرح های گاز رسانی، خط ریلی چابهار - زاهدان - زابل - سرخس و چندین طرح بزرگ و کوچک دیگر است.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: 27 شهرک و ناحیه صنعتی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که زمینه را برای فعالیت بخش های خصوصی و سرمایه گذاران فراهم کرده است.

زنگنه گفت: در دوره فعالیت دولت یازدهم بیش از یک هزار و 300 میلیون دلار سرمایه ‌گذاری خارجی در این استان جذب شده است.

وی تصریح کرد: هم اینک 139 طرح توسط بخش خصوصی در جنوب سیستان و بلوچستان در حال اجراست که برای پنج هزار و 500 نفر اشتغال ایجاد می کند.

وی با اشاره به بازار مطلوب در افغانستان و پاکستان خاطرنشان کرد: واحدهای تولیدی که هدف خود را صادرات و واردات به این 2 کشور قرار داده اند بسیار موفق هستند زیرا این کشورها بازارهای خوبی دارند.

زنگنه افزود: به منظور کمک به بازسازی و به روز رسانی تجهیزات واحدهای صنعتی سیستان و بلوچستان سامانه ای طراحی شده تا واحد های متقاضی در آن ثبت نام کنند.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: بر اساس آمار پارسال 28 درصد مردم سیستان و بلوچستان در بخش صنعت و معدن فعالیت دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: