• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-5784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان بیان کرد:

اختصاص بیش از چهار هزار میلیارد ریال برای نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی استان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و 20 میلیارد ریال نیز اعتبار برای نوسازی و بازسازی واحد های صنعتی سیستان و بلوچستان در سالجاری در نظر گرفته شده است که واحدهای تولیدی برای دریافت آن باید در سامانه بهینه یاب نام نویسی کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نادر میرشکار در جمع خبرنگاران بیان کرد: سال گذشته121 واحد صنعتی در استان هزار و 20 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

نادر میرشکار ادامه داد: تا کنون 60 واحد در سیستان و بلوچستان برای دریافت این تسهیلات در سامانه بهینه یاب نام نویسی کردند.

وی گفت: امسال یکی از برنامه های عملیاتی سازمان، برنامه ریزی برای تسریع در بهره برداری از واحدهای صنعتی با پیشرفت فیزیکی 60 درصد به بالا است که در همین راستا پس از انجام بررسی های لازم 104 واحد در استان شناسایی  شده و برای احیای مجدد مورد هدف اصلی سازمان قرار گرفته اند.

میرشکار بیان کرد:  اجرای پروژه های همچون بهره برداری از حجم زیاد سرمایه گذاری های انجام شده و افزایش پیشرفت فیزیکی طرح ها، تامین مواد اولیه برای زنجیره پایین دستی هر یک از طرح ها، افزایش صادرات غیرنفتی، کاهش نیاز به واردات محصولات تولیدی این طرح ها، جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره ارزش، فراهم سازی امکان بهره برداری از ظرفیت ها و سرمایه گذاری ها در صنایع پایین دستی از جمله طرح های پیش رو برای رسیدن به توسعه استان هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: برای بازه زمانی سه سال آینده بهره برداری از 17 طرح در استان برنامه ریزی شده است که برای هرکدام بالغ بر 30 میلیارد ریال و در مجموع بیش از 19 هزار و 86 میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری انجام خواهد شد، از سوی دیگر با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از 3 هزار و 577 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: