• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-2386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس جهاددانشگاهی استان خبر داد:

ایجاد مدرن‌ترین کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی در سیستان و بلوچستان

ریيس جهاددانشگاهي سیستان و بلوچستان از ایجاد و راه‌اندازی مدرن‌ترین کلینیک فوق تخصصی دندان پزشکی در استان برای کمک به اقشار آسیب پذیر در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

دکتر منصور تاجری در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: جهاددانشگاهی پل ارتباطی دانشگاه و جامعه است که به جد می تواند براساس توانمندی های حاصله در توسعه پایدار و دانش بنیان استان ایفای نقش کند.

وی رسالت و ماموریت این نهاد انقلابی را در چهار عرصه فرهنگ، پژوهش، آموزش و تجاری سازی فناوری همراه با اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی دانست و ادامه داد: بحمدالله در عرصه فرهنگی در سال گذشته فعالیت های خوبی داشتیم و جمع کثیری از جمعیت یکصد هزار نفری دانشجویان استان را در چرخه فعالیت های فرهنگی جهاد قرار دادیم.

رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی، هنری، ادبی، دینی و معرفتی متناسب با سلایق و ذائقه های گوناگون دانشجویان، اجرای مسابقات مناظرات دانشجویی جهت ترویج فرهنگ گفت و گو ، مسابقات کتابخوانی و جشنواره مکارم‌الاخلاق و کارگاه های آموزشی سبک زندگی و فعالیت های خبری و رسانه ای از دریچه ایسنا و ایکنا و ایسپا و ... را از اهم برنامه‌های فرهنگی اجرا شده در سال ماضی برشمرد.

تاجری آموزش را دیگر رسالت جهاددانشگاهی عنوان کرد و افزود: این آموزش ها در بخش های عمومی، تخصصی، فوق تخصصي و علمی کاربردی اجرا می‌شود که در سال گذشته هزاران نفر از جوانان توانسته اند دوره های آموزشی اشتغال محور، محصول محور ، دانش محور و مهارت محور در مراکز آموزشی ایجاد شده در سایر شهرستانهای استان را فرا گیرند.

وی با بیان اینکه تربیت کمک پرستار با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، تربیت فراگیران حوزه گاز با همکاری شرکت ملی گاز ایران، تربیت چند هزار نفره کارافرینی از مهمترین دوره های آموزشی برگزار شده در سال ماضی است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی اولین مرکز علمی است که آموزش های مجازی را در استان انجام می دهد.

تحقیقات رکن اصلی جهاددانشگاهی

رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان تحقیقات را رکن اصلی جهاددانشگاهی دانست و گفت: انجام طرح های پژوهشی کارفرمایی، بومی سازی دانش فنی تولید بچه ماهی و پرورش ماهی در قفس با همکاری اداره کل شیلات، راه‌اندازی دهکده گیاهان دارویی در سیستان، برنامه ریزی برای ایجاد ایستگاه تحقیقاتی شتر که استان با دارا بودن نیمی از شتر کشور قطب شتر ایران محسوب می شود، تلاش در جهت ایجاد سلامتکده طب سنتی، برنامه‌ریزی جهت ایجاد مدرن ترین کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندان پزشکی  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، اخذ موافقت اصولی ایجاد مرکز درمان ناباروری، ایجاد دفاتر بانک خون بند ناف در بیمارستانهای زاهدان با همیاری دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت درمان تامین اجتماعی که تا کنون یکصد مادر باردار از خدمات تخصصی ان بهره‌مند شده اند و ... از عمده فعالیت های تحقیقاتی این نهاد در سال گذشته بوده است.

ایجاد و راه‌اندازی دفتر تجاری سازی محصول و اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی

تاجری با اشاره به اینکه ایجاد و راه‌اندازی دفتر تجاری سازی محصول و اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی از عمده برنامه های جهاد براساس برنامه توسعه ششم است، اظهار داشت: در این دفتر کلینیک مشاوره و اشتغال، کانون خلاقیت و شکوفایی و دفتر حمایت از نوآوری های علمی جهت حمایت از نخبگان علمی استان را ایجاد می کنیم.

وی برگزاری رویدادها و استارتاپ ها جهت دریافت ایده های نوآورانه و فناورانه جوانان خلاق را در راستای ایجاد و راه اندازی دفتر مزبور دانست. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: