• چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-2686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه جامع علمی ــ کاربردی سیستان و بلوچستان بیان کرد؛

جهت دهی دانشگاه جامع علمی ــ کاربردی در مسیر دانشگاه "مهارتی و کارآفرین"

رئیس دانشگاه جامع علمی ــ کاربردی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این دانشگاه تنها دانشگاه مهارتی کشور است، گفت: تلاش داریم این دانشگاه را در مسیر دانشگاه "مهارتی و کارآفرین" جهت‌دهی کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حبیب‌الله سالارزهی در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان افزود: از ترم مهر سال جاری ۵۰ کدرشته جدید که عمده آنها مربوط به بخش‌های صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی است به رشته‌های تحصیلی مراکز علمی و کاربردی استان افزوده می‌شود.

وی اظهار کرد: رسالت اصلی دانشگاه جامع علمی ــ کاربردی ارائه آموزش در زمینه رشته‌های مهارتی مورد نیاز صنعت، ادارات و سازمان‌های مختلف است و ما نیز در سیستان و بلوچستان در این مسیر حرکت می‌کنیم.

سالارزهی گفت: همچنین تلاش داریم تا رشته‌های غیرکاربردی و فاقد متقاضی را از چرخه مراکز علمی ــ کاربردی استان حذف کنیم و در همین راستا از ترم مهر سال جاری 20 رشته تحصیلی در مراکز سطح استان حذف می‌شود.

وی بیان کرد: در بخش مدرسین مراکز دانشگاهی علمی ــ کاربردی سطح استان 105 مدرس جدید از مهرماه به دانشگاه اضافه می‌شوند که با مصاحبه علمی انجام‌شده توسط اساتید خبره جذب شده‌اند و تلاش داریم تا مدرسین موجود را بازنگری کنیم تا افراد عاشق انتقال مهارت و یادگیری در چرخه باقی بمانند.

رئیس دانشگاه جامع علمی ــ کاربردی سیستان و بلوچستان در تشریح مهمترین برنامه‌های این دانشگاه در سال جاری، گفت: برنامه‌ریزی داریم تا جشنواره "رویش استعدادها و ابتکارات خلاق" را در سال جاری برگزار کنیم و در پنجمین المپیاد دانشجویان علمی ــ کاربردی کشور حضوری فعال داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: