• پنجشنبه ۲۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-3487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

به دنبال فراهم ساختن زمینه حضور کاروان‌های راهیان نور به سیستان و بلوچستان هستیم

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال فراهم ساختن زمینه حضور کاروان های راهیان نور از سایر استان های کشور به سیستان و بلوچستان در مناطقی که شهدای ما در آن جا به شهادت رسیدند هستیم که البته این موضوع نیاز به تأمین اعتبارات لازم و فراهم ساختن زیرساخت ها و  تهیه المان های شهدا است و اندکی زمان نیاز خواهد داشت.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، جمشید نژاد افزود: یکی از مباحث جدی و مورد توجه همه مسئولان باید حفظ ارزش های اسلامی و انجام مراسم های دینی و مذهبی به ویژه معرفی شهدا باشد.

وی خاطرنشان کرد: با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در تلاش مسئولان به معرفی هر چه بیشتر شهدا و ارزش های 8 سال دفاع مقدس افزود: چنان چه امروز به درستی شهدا و ارزش های 8 سال دفاع مقدس معرفی نشود در واقع این جهاد عظیم بی نتیجه باقی خواهد ماند بنابراین ضرورت دارد تا با تلاش همه مسئولان استان، ارزش ها، آرمان ها و اعتقادات شهدا به خوبی درجامعه معرفی و اطلاع رسانی شود.

معاون استاندار گفت: اگرچه آمارهای اعلام شده در اعزام کاروان راهیان نور از این استان بسیار خوب بوده اما به لحاظ کمی هم باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار ادامه داد: سهمیه کاروان های راهیان نور امسال به مانند سال قبل خواهد بود و چنان چه با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان و شهرستان ها و بخش خصوصی شرایطی فراهم شود تا ضمن بازدید از مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور آثار صنایع دستی استان هم به معرض دید علاقه مندان گذاشته شود و کارهای دستی با قیمت مناسب به فروش برسد، سبب معرفی بهتر منطقه و جذب گردشگر خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای تشویق مدیران و فرماندهان نظامی و انتظامی استان، پیشنهاد اعزام یک هفته ای به عتبات عالیات همراه با خانواده هایشان  شده است و هر دستگاه می تواند تأمین کننده هزینه افراد معرفی شده خود در این سفر باشد و یا بخشی از آن را بر عهده بگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: