• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-8284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بیان کرد؛

منطقه آزاد چابهار در مدار توسعه

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: با اجرای طرح های توسعه ای در سواحل مکران، توسعه بنادر و افزایش حجم صادارات، این بندر در مدار توسعه قرار گرفته است.

عبدالرحیم کردی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: چابهار یک فرصت بی نظیر برای کشورهای منطقه است.

وی اظهار کرد: به دلیل جغرافیای خاص این کشور و موقعیتی که چابهار در ورودی آب های آزاد دارد و سرمایه گذاری عظیمی که دولت ایران برای توسعه چابهار دارد، کشورهای زیادی خواهان سرمایه گذاری در این بندر هستند.

کردی افزود: در مجموع محدودیتی برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد نداریم و برجام تاثیر مثبتی در منطقه آزاد چابهار گذاشته و بسیاری از محدودیت های مالی به لحاظ قانونی برداشته شده است، اما تسهیل و روانی نقل و انتقال ها هنوز ایجاد نشده که با حضور بانک های خارجی می توانیم این نقیصه را برطرف کنیم.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار نیز گفت: چابهار ظرفیت خوبی برای حضور در عرصه بین المللی دارد و با تکمیل زیرساخت ها و پس کرانه ها می تواند موجب توسعه منطقه شود.

عبدالرحیم کردی افزود: هشت شهرک تخصصی خرما، برنج، لوازم پزشکی، خودروسازی و غیره در منطقه آزاد جانمایی و مراحل اولیه آن انجام شده است.

وی گفت: منطقه آزاد چابهار برای رسیدن به اهداف تعریف شده نیازمند تکمیل راه آهن، گاز، الحاق بندر و ساخت فرودگاه است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: منطقه آزاد چابهار در طول سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است و کم کم به قدرت جدیدی در تجارت منطقه تبدیل خواهد شد.

کردی گفت: تدبیر در تسریع ۳ پروژه فرودگاه بین المللی، راه آهن و خط لوله گاز ضامن تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در این منطقه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: