• یکشنبه ۲۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-3990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عملیات اجرایی جاده مرزی روتک خاش از سر گرفته شد

بخشدار مرکزی خاش گفت: پروژه  احداث جاده خاش به روتک که از سال ۹۴ کلنگ احداث ان به زمین زده شده بود و پس از اجرای بخشی از آن متوقف گردیده بود مجددا با پیگیریهای استاندار، فرماندار شهرستان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، شروع به فعالیت کرده و بخش ابنیه فنی این طرح فعال است.

مجتبی شجاعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: طبق برنامه تا ۴۵ روز دیگر ۵ کیلومتر از این محور آماده آسفالت خواهد شد.

شجاعی بیان کرد: از ابتدای اغاز این طرح در دولت تدبیر و امید هفت کیلومت آسفالت و تا کیلومتر ۱۲ بازگشایی گردیده و ۲۵۰ هزار متر مکعب خاک برداری انجام شده که ان شاءالله گردنه اصلی مجدد آغاز می‌گردد و در ضمن برای ۲۵ کیلومتر مصالح آسفالت کلیه مصالح ابنیه آماده است.

مجتبی شجاعی ادامه داد: تکمیل عملیات ساخت جاده دسترسی خاش به روتک که در ابتدای سال ۹۴ کلنگ مرحله نخست آن به زمین زده شد و در صورت تخصیص اعتبار به موقع و تکمیل محور به طول 125 کیلومتر، مسافت خاش تا مرز روتک افزون بر 250 کیلومتر نزدیک تر می شود و مهمترین زیر ساخت اقتصادی منطقه مرزی روتک ایجاد خواهد شد.

بخشدار مرکزی خاش افزود: متاسفانه سالها رشد روتک متناسب با اهمیت و قابلیت آن نبوده است و با برنامه‌ریزی خوب و دیدگاه اقتصاد مرزی که نزد دولتمردان وجود دارد برنامه‌های خوبی به موازات احداث محور دسترسی به مرز روتک طراحی شده است که امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات و عزم عمومی شاهد تحقق اهداف جمهوری اسلامی در این مرز استراتژیک باشیم.

وی ادامه داد: متاسفانه رشد روتک اصلا متناسب با اهمیت و قابلیت آن نبوده است و با برنامه‌ریزی خوب و دیدگاه اقتصاد مرزی که نزد دولتمردان وجود دارد برنامه‌های خوبی به موازات احداث محور دسترسی به مرز روتک طراحی شده است.

شجاعی اظهار کرد: ساخت محور خاش- روتک که البته در اولویت‌های عمرانی شهرستان و استان هم در دولت تدبیر و امید و هم نماینده مردم در مجلس نیز قرار دارد این فاصله طولانی 200 کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود و ضمن مزیت اجتماعی و ایجاد امکان سهل‌الوصول بودن روتک برای دسترسی سریع‌تر موجبات مقدمه چینی برای بازاریابی محصولات کشاورزی و معدنی و صنعتی شهرستان در خاک کشور همسایه را نیز فراهم خواهد ساخت.

وی گفت: بی شک طراحی مناسب و حرکت هماهنگ در مسیر اجرای آن در روتک خلاء اقتصادی موجود در منطقه را تعدیل و حتی جبران می‌کند و از خالی شدن حاشیه مرزها جلوگیری می‌کنند، که این امر خود می‌تواند در بالا بردن ضریب امنیت منطقه و جلوگیری از قاچاق، در آینده بسیار موثر واقع شود که مطمئنا با راه‌اندازی بازارچه مرزی و البته استفاده بهینه از ظرفیت‌های اقتصادی آن در آینده و به‌کارگیری از توان بومی همان منطقه که امروز به خوبی حفاظت از این منطقه مرزی را بر عهده دارند، وضعیت معیشتی و اقتصادی منطقه رونق می‌یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: