• سه شنبه ۳۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-988-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

زمینه حضور ورزشکاران استان در قامت ملی فراهم شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: انتظار می رود با ایمان به نقش، توانایی جوانان و بکارگیری خرد جمعی توسط هیئت های ورزشی، زمینه حضور ورزشکاران استان در قامت ملی در رقابتهای ورزشی فراهم شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در دیدار هیات وشوو استان که با حضور مدیر کل ورزش و جوانان در دفتر استاندار برگزار شد، گفت: با تغییر نگاه و باور مثبت وزارت ورزش و جوانان زمینه ارتقاء جوانان با استعداد استان در عرصه رقابت های ورزشی فراهم شده و در مدت کوتاهی تحول خوبی شکل گرفته است.

استاندار ادامه داد: به دلیل محدودیت ها و نگاههای غیرواقعی که در گذشته به استان شکل گرفته بود نتوانستیم در حوزه ورزش در سطح ملی نقش پررنگی ایفاء نماییم. 

وی ادامه داد: فصل نوینی را با حضور و سفر وزیر ورزش و فدراسیونهای ورزشی به استان  شاهد هستیم که البته این آغاز راه بوده و توفیقات نشان از دستیابی به اهداف بزرگتر دارد. 

وی با اشاره به دیدار چندی پیش با روسای فدراسیونهای ورزشی کشور در تهران که زمینه ساز سفر آنان به استان شد، اظهار داشت: این تجربه خوب، سبب امضاء تفاهمنامه توسعه ورزش استان شد که پیگیری و به ثمر رساندن آن عزم و همت جدی مسئولان هیاتهای ورزشی استان را برای نمایش ظرفیت های ورزشی در سطح ملی و منطقه ای نیاز دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت:آقای « آرامی» قهرمان کشتی از حوزه سیستان و آقای «شیبک» قهرمان وشوو  سرمایه های ملی هستند که با بکارگیری مهارت و توانایی فنی توانستند در رقابتهای جهانی مدال کسب نمایند و امروز اسوه دیگر جوانان باشند. 

هاشمی تصریح کرد: هیاتهای ورزشی با بهره گیری از توان فنی و مهارتی ورزشکاران قهرمان استان ضمن استعدادیابی جوانان علاقمند ،برای حضور در مسابقات جهانی برنامه ریزی هدفمندی داشته باشند. 

وی با اشاره به سه هزار ورزشکار بیمه شده در رشته وشوو گفت: با برگزاری دوره های آموزشی و ارتقای مهارت و دانش ، زمینه حضور ورزشکاران حداقل پنج رشته ورزشی در رقابتهای  ملی و جهانی فراهم شود که خود عامل محرکی برای سایر هیئت های ورزشی خواهد بود.

ثوری مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این دیدار با بیان اینکه با نگاه خوب وزیر و فدراسیونهای ورزشی برنامه ریزی خوبی در استان شکل گرفته است ، اظهار داشت: توفیقات خوبی در ورزش قهرمانی در استان رخ داده است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: