• چهارشنبه ۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار زابل بیان کرد:

جمع آوری 5 هزار قلاده سگ در منطقه سیستان

فرماندار زابل گفت: حدود 5 هزار قلاده سگ در سطح منطقه جمع آوری شده اند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، هوشنگ ناظری افزود: بحث سگ‌هاي ولگرد موضوعي بوده که تقريبا اوايل امسال با توجه به تعدد حيوان گزيدگي‌هايي كه نه فقط شهر زابل بلكه در سطح سيستان صورت گرفت، باعث شد كه این موضوع از حالت عادي و نرمال خارج شود و به جد در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار زابل با بیان اینکه نسبت به سال گذشته افزايش حيوان گزيدگي داريم به خصوص در شهرهاي مرزي و محدوده‌هاي ميلك افزود: تعداد گزش‌هایی كه صورت گرفته از سوي حيواناتي به خصوص سگ باعث شد مسئله شکل خاص و ویژه‌ای به خود بگیرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل مشكل اساسي در بحث کاهش تعداد سگ‌های ولگرد در شهر زابل را ‌هجوم سگ هاي ولگرد از سمت روستاها و شهرهاي اطراف به سمت زابل دانست و بیان کرد: محل زاد و ولد و تكثير آنها در اطراف شهر زابل است و بعضا هم مربوط به شهرستان زابل نمي‌شود.

فرماندار زابل گفت: مردم بايد نسبت به اين موضوع هوشیار و اطلاع و آگاهي از اين بيماري و نوع رفتارهاي آن داشته باشند و بدانند كه علاوه بر سگ، روباه و شغال هم ناقل بيماري است و سگ در شعاع 3 كيلومتري و روباه و شغال تا شعاع 30 كيلومتري مي‌توانند اين بيماري را انتقال دهند.

ناظری افزود: با توجه به اين شرايط هم به محيط زيست و هم مردم اعلام شده كه در هر نقطه‌اي كه لاشه‌هايي از حيوانات را ديدند، سريعا موضوع را  اعلام كنند.

وی خاطر نشان کرد: دامپزشكي در تمام اين مدت آمادگي داشته و دارد كه واكسيناسيون را براي دام‌ها و سگهاي صاحب دار به صورت رايگان انجام دهد تا از شيوع بيماري پيشگيري شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: