• پنجشنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری دوره اشتغال محور گوهرتراشی برای نخستین بار در زابل

برای نخستین بار و به همت مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زابل دوره تخصصی و اشتغال محور گوهرتراشی برای نخستین بار در شهرستان برگزار می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سرپرست مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زابل یکم شهریورماه با اعلام این خبر افزود: به زودی دوره تخصصی و اشتغال محور گوهرتراشی برای نخستین بار در شهرستان به همت این مرکز برگزار می شود.

مهدی کشته‌گر با اشاره به پیشینه سنگ ها زینتی و قیمتی گفت: نشانه‌های تاریخی هم نشان می‌دهند که اولین کاربرد سنگ‌های قیمتی در زندگی بشر، مصارف زینتی بوده است و در این میان، ایرانیان از اولین اقوامی بودند که با استفاده از کانی‌های موجود در طبیعت و تغییر شکل دادن آنها، علم گوهرشناسی را پایه‌گذاری کردند.

وی با بیان اینکه حرفه گوهرتراشی حرفه‌ای ساده البته بسیار هنرمندانه و پرسود است، تصریح کرد: استان‌های از قبیل کرمان، همدان، اصفهان، سمنان، قم، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و کردستان از مهم‌ترین مناطق دارای معادن سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در کشور به شمار می‌روند که امیدواریم با برگزاری این کارگاه‌ها و اطلاع‌رسانی بیشتر، این حرفه در جامعه پویا شود.

سرپرست مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زابل یادآور شد: دوره آموزشی گوهرتراشی در محیط کارگاهی و کاملا کاربردی در این مرکز روزهای آینده برگزار می‌شود.

کشته‌گر از برگزاری دوره های آیلتس برای نخستین بار در این شهرستان خبر داد و گفت:  آیلتس در حقیقت دوره ای است که جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیری مهارت های تخصصی و یا کار و اقامت در کشورهای انگلیسی طراحی شده و برگزار می شود.

وی افزود: مرکز آموزش های کوتاه مدت جهاددانشگاهی زابل دوره های مختلفی از قبیل دوره  GiS برای اولین بار، دوره ICDL برای سومین بار، دوره auto cad برای سومین بار، دوره msrt برای دومین بار، دوره تکنسین داروخانه برای دومین بار را در سال جاری برگزار می کند.

سرپرست مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زابل خاطرنشان کرد: علاقمندان جهت شرکت در دوره‌های مختلف یاد شده می توانند به این مرکز واقع در خیابان مطهری - نبش مطهری ۲۶ مراجعه و یا با شماره تلفن 05432228131 تماس حاصل نمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: