• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاد کشاورزی استان مطرح کرد:

تدوین و تصویب 21 سند برای توسعه بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان

رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: براي توسعه بخش كشاورزي استان 21 سند تدوين و به تصويب رسيده است .

رضا نجفي در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: تغییر الگوی کشت و توسعه کاشت محصولات گلخانه‌ای متناسب با شرایط اقلیمی منطقه، یک نیاز ضروری در بخش کشاورزی استان است.

نجفی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان دارای تنوع اقلیمی بسیار مناسبی است، ادامه داد: به واسطه وجود شرایط آب و هوایی مناسب امکان پرورش و تولید تمامی محصولات گرمسیری، معتدل و سردسیری در این استان وجود دارد که این قابلیت در نوع خود و با مقایسه با سایر استان ها منحصر به فرد است.

وی گفت: این تنوع موجب شده است تا در شمال استان شاهد تولید انگور یاقوتی زودرس و در جنوب استان شاهد تولید میوه های گرمسیری از قبیل چیکو، انبه، گواوا و موز و خرما باشیم.

رئیس جهاد کشاورزی استان گفت: سیستان و بلوچستان استعدادهای فراوان در زمینه کشاورزی دارد.

وی بیان کرد: مهم‌ترین راه رونق کشاورزی استان،استفاده بهینه از آب و خاک، اجرای طرح‌های نوین آبیاری به ویژه انتقال آب با لوله، توسعه صنعت بیمه آب و خاک کشاورزی است.

وی تاکید کرد: سهم عمده ای از اشتغال استان وابسته به بخش کشاورزی است.

رئیس جهادکشاورزی استان در ادامه به پروژه های افتتاحی هفته دولت نیز اشاره کرد و گفت: هفته دولت 260 پروژه بخش كشاورزي در سطح استان سيستان و بلوچستان آماده افتتاح و بهره برداري قرار گرفته است.

وی با اشاره به دو پروژه ملي كه بر توسعه بخش كشاورزي بسيار مهم و اساسي است افزود: سامانه مدار بسته انتقال آب با لوله به شمال استان و اجراي سيستمهاي نوين آبياري در سطح يكصد هزار هكتار در سطح استان از جمله طرحهاي اساسي در استان مي باشد كه در دست اجرا است.

رئيس سازمان جهادكشاورزي استان افزايش ظرفيت توليد گوشت مرغ از 22 هزار تن در سال 92 به 46 هزار تن در سالجاري، افزايش توليد تخم مرغ از 4200 تن در سال 92 به 15200 تن در سال 96، افزايش بسته بندي و نگهداري خرما از 42 هزار تن به 120 هزار تن را از دستاوردهاي دولت در 4 ساله گذشته اعلام كرد.

نجفي بیان کرد: خريد گندم از 19 هزار تن در سال 92 به 76 هزار تن در سالجاري رسيده است و صادرات خرما با 10 برند به 12 كشور جهان ارسال مي شود.

وي سرمايه‌گذاري 432 ميليارد توماني طي 4 سال دولت معادل سرمايه گذاري 15 ساله در بخش عنوان كرد كه 123 ميليارد تومان آن سرمايه گذاري بخش خصوصي است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: