• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بمناسبت هفته دولت انجام شد؛

دیدار دبیر مجمع نیروهای خط امام سیستان و بلوچستان با استاندار

بمناسبت هفته دولت دبیر مجمع نیروهای خط امام سیستان و بلوچستان به همراه جمعی از اعضای سازمان جوانان شاخه استانی این تشکل با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، در این دیدار صمیمانه استاندار سیستان و بلوچستان با ابراز خوشحالی از مشارکت فعالانه جوانان در احزاب و رغبت آنها به مشارکت در کار جمعی اظهار کرد: شرط پاسخگویی قدرت به مردم رسیدن مردم به قدرت از طریق اجماع توانمندی ها در قالب حزب است، اگر این نوع حزب شکل گرفت امر به معروف و نهی از منکر نهادینه می شود،

علی اوسط هاشمی افزود: باید بتوانیم در برابر قدرت حاکمیت ، قدرت مردم را به مرحله ای از اثربخشی و تمکین رای آنان از سوی ارکان حکومت سوق دهیم و مهم این است که حکومت به مرحله ای از تغییر نگاه به حزب برسد که موضع حزب برایش بسیار با اهمیت باشد و حزب بتواند دامنه نفوذش را در  درون قدرت ارتقا ببخشد.

هاشمی اجماع در تشکیل احزاب معدود اما قدرتمند و کمک بزرگان به قامت پیدا کردن این احزاب را ضروری دانست و عنوان کرد: سهم خواهی ها به، به خورد کردن احزاب منجر شده است .

مقام عالی دولت در سیستان و بلوچستان گفت : تا زمانی که حزب بزرگ شکل نگیرد آن  حیات فعال سیاسی که همه تشکل ها و سازمان های مردم نهاد انتظارش را دارند فراهم نمی شود چون سایه قدرت بر سر اینها همیشه وجود دارد و محدود کننده خواهد بود.

استاندار سیستان و بلوچستان تکثر توام با تحمل را شرط رسیدن به احزاب بزرگ قدرت زا دانست و گفت: آن اجماعی که لازمه قدرت سازی ست تا بتواند جریات قوی ایجاد کند و اعتقاد و باور مردم را بخوبی همراه خود سازد و ایمان به مشارکت در کارهای جمعی را با یک رفتار مسئولانه عمومیت ببخشد هنوز صورت نگرفته است

وی با بیان اینکه با رفتار طایفه ای نمی توان به تحزب رسید گفت : مشکل ما تعدد احزاب خرد و درشت است و راه رسیدن به مرحله ای از پویایی در رفتار با برخورداری از یک فضای آزاد، تکثر جمعیت در یک حزب است.

مهندس هاشمی در ادامه یادآور شد : در خیلی از کشورهای بزرگ افکار عمومی آنقدر قدرت پیدا کرده اند که وزیری که مرتکب خطا می شود بمحض آشکار شدن خطایش در مقابل مردم سرتعظیم فرود می آورد و از سمت خود کناره گیری می کند اما در یک جامعه  فساد سه هزار میلیاردی رخ می دهد و هیچکس هم مسئولیتی نمی پذیرد که این نشان از توسعه نیافتگی ست.

مقام عالی دولت در سیستان و بلوچستان تصریح کرد : تا ملت بزرگ نشویم دولت بزرگ نخواهیم داشت، لازمه دولت بزرگی که همیشه خود را در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهد ملت رشید و بالغ و قد کشیده است .

استاندار سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون شرایط این استان با بیان اینکه طایفه ها هم کار جمعی می کنند و پایه ای از رسیدن به احزاب همین طایفه ها هستند ادامه داد: یک حزب قدرتمند بایستی جوانان و تحصیل کردگان طوایف را شناسایی کند و از طریق آنها تفکر حزبی را بر تفکر ایلی و طایفه ای غالب نماید تا در یک کانون پر استعداد از نیروهای فعال سیاسی و اجتماعی بتواند منافع جمع را تضمین کند.

علی اوسط هاشمی به بخشی از دستاوردهای دولت در منطقه سیستان و بلوچستان اشاره و خاطرنشان کرد: امروز مردم استان احساس امنیت می کنند و حالا می توانیم اینجا با هم از توسعه صحبت کنیم .

وی خاطرنشان کرد :توانستیم جا بیندازیم که می توانیم فرماندار زن و معاون استاندار زن داشته باشیم.

وی افزود تلاش کردیم راه را بر مداخلات غیرقانونی و غیرمسئولانه تنگ کنیم و ظرف سه سال گذشته برای ۲۳۰۰۰ نفر از مردم استان شناسنامه صادر کردیم و راه را بر تضییع حقوق مردم و زورگویی بستیم.

وی تاکید کرد: بارها گفته ام که دنبال تامین نظر مطلق نیستم چون این اسباب شکست و اسباب دورویی و تملق و چاپلوسی است ولی اگر آدمی برحق و عدالت بیندیشد و حریت خود را حفظ کند گوشش فقط فعال شنیدن صداهایی است که در آن  صدا نشانه هایی از درایت و دانایی وجود دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به اعضای جوان مجمع نیروهای خط امام گفت : نشانی از دانایی ارائه دادید، در این سن جوانی این درایت شما و این ادبیات قشنگ شما مایه لذت است .اینکه روی آورده اید به کار تخصصی و کار برنامه ای و استفاده از دانش و رای و مطالبه این حرکت ارزشمندی است که باید به آن ساختاری و سیستمی بپردازید به گونه ای که حداقل هر سال در ارتباط با یک بخش ، یک برنامه به مسئولین بدهید ، نقد بدهید، نقد شما مسئولانه و حاصل از دانشتان است این فرق می کند با نقد حاصل از صدای بلند فاقد محتوا که بی پایه و بدون داشتن تخصص و دانش دریک حوزه است و نشان حرافی ست.

وی افزود: لذت می بریم از اینکه می بینیم جوانان این عصر از این توانایی برخوردارند که با دقت و صراحت در کلام و پختگی و جامعیت مباحث را مطرح می کنند. سعی کنید در قالب کار جمعی دامنه جذب را بالا ببرید و کادرسازی کنید که کادرسازی، تربیت نیرو و شناساندن نیرو از کارکردهای حزب است.

وی در پایان با آرزوی توفیق و عزت برای  اعضای جوان مجمع نیروهای خط امام سیستان و بلوچستان ابراز امیدواری کرد: انشالله در مسیر اهداف همینطور که فعال و مسئولانه و با تکیه بر دانشتان کار می کنید با شدت و قدرت بیشتر جسارت و اخلاق را سرلوحه کارتان قرار دهید و دیگران را هم شیفته راه و مرامتان سازید.

پیش از سخنان استاندار سیستان و بلوچستان دبیر شاخه استانی مجمع نیروهای خط امام  با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به نماینده عالی دولت در استان گفت: چهره سیستان و بلوچستان در طول چهار سال گذشته نسبت به قبل از آن بسیار متحول شده و  امروز دیگر نگاهها به این منطقه تغییر کرده و حرکت پرشتاب سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه با عنایت دولت محترم به این منطقه آینده  امیدوار کننده ای  را برای استان رقم زده است .

امیررضا خیرخواه خطاب به استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت:  آمده ایم تا از مدیریت مبتنی بر تدبیر و عقلانیت شما در استان سیستان و بلوچستان و زحمات و تلاش هایتان  در راستای ثبات و توسعه استان صمیمانه  تشکر و قدردانی کنیم .

امیررضا خیرخواه سپس به معرفی اجمالی مجمع نیروهای خط امام ، پیشینه، مواضع، رویکردها و فعالیت های حزب در کشور و منطقه سیستان و بلوچستان پرداخت و به نقش و ظرفیت ویژه  احزاب، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در توسعه سیاسی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد.

وی احزاب را بازوان دولت و نظام  دانست و بر تعامل، همفکری همراهی نخبگان ابزاری ( مدیران) و نخبگان فکری ( فعالین ) در دو سطح ملی و منطقه ای برای حل مشکلات و مسائل استان سیستان و بلوچستان  تاکید کرد و خواستار ایفای نقش حمایتی - و نه فقط نظارتی -  وزارت کشور و استانداری ها در قبال  احزاب ، تعاملات منظم و متناوب دستگاهها با احزاب و  همچنین تشکیل خانه احزاب استان شد.

دبیر استانی مجمع نیروهای خط امام در پایان  از لزوم توجه متوازن و متعادل به  اقوام ،مذاهب و مناطق استان سخن گفت. 

در بخش دیگری از این دیدار یکی از اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان این حزب در  سیستان و بلوچستان به ارائه توضیحاتی در ارتباط با کمیته ها و کارگروههای تخصصی و منطقه ای  سازمان جوانان پرداخت و به حوزه فعالیت ، وظايف و اختيارات آنها از جمله شناسایی پتانسیل های استانی، فرصت ها و تهدیدها با هدف شناخت ظرفیت ها و امکانات و توانمندی های منحصر بفرد بومی، به منظور تهیه اسناد راهبردی منطقه ای با رویکرد توسعه پایدار اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: