• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اجرایی طرح آبرسانی 46 هزارهکتاری به مزارع سیستان:

تکمیل طرح آبرسانی به مزارع سیستان دو هزار و 565 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

معاون اجرایی طرح آبرسانی 46 هزار هکتار از اراضی منطقه سیستان گفت: چالش اصلیدر اجرای این طرح تامین برق است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان زورقی که در جریان بازدید دکترنهاوندیان از روند اجرایی پروژه آبرسانی 46 هزارهکتاری اراضی دشت سیستان سخن می گفت، افزود: بخشی از اعتبار برق، یعنی 23 میلیون دلار را گرفتیم و انتخاب مشاور و پیمانکار برای احداث شبکه  را در دستور کار داریم اما مشکل آنجاست که وقتی میخواهیم به این ایستگاهها برق برسانیم برقی وجود ندارد این خودش یک چالش جدی برای طرح محسوب می شود.

وی ادامه داد: پولی که دراختیار مان قرار گرفته 1300 میلیارد تومان بوده که از این مبلغ هزار میلیارد تومان آن هزینه شده اما دربرخی از جاها درشبکه انقطاع داریم که پس از وصل شدن و مشخص شدن تحویل آب توسط تیمهای اجتماعی به افراد، آماده بهره برداری خواهد بود.

وی اضافه کرد: براساس آخرین اصلاحیه ای که انجام دادیم و با تغییرهایی که صورت گرفته دو هزار و 565 میلیارد تومان لازم داریم که شبکه کامل شود اما، 21 هزار هکتار به اضافه خطوط اصلی و ایستگاه پمپاژ اصلی را با همین اعتباری که داریم تمام خواهیم کرد.

معاون اجرایی طرح آبرسانی 46 هزارهکتار از اراضی منطقه سیستان ادامه داد:  ما 21 هزار هکتار به اضافه کل شبکه اصلی را اجرا خواهیم کرد چون اگر شبکه اصلی اجرا نشود مناطق را نمی توانیم آب بدهیم و در واقع وقتی شبکه اصلی اجرایی شود می توانیم 21 هزار هکتار را آبرسانی کنیم.

زورقی گفت: پیمانکارانی که در این طرح کار می کنند همه با مشکل مالی مواجه شده اند چون الان 200 میلیارد تومان پولی که دراختیار داریم بیشتر صرف دو طرح اصلی باید بشود برای ادامه کار الان بلاتکلیفیم.

وی با اشاره به ارسال نامه ای ازطرف دکتر نوبخت به معاون اول ریاست محترم جمهور، افزود: در این نامه ایشان درخواست 1350 میلیارد تومان پول را برای تکمیل این طرح داده اند.

معاون اجرایی طرح آبرسانی 46 هزارهکتار از اراضی منطقه سیستان از دکتر نهاوندیان خواست تا باقیمانده اعتبار طرح آبرسانی داده شود تا مبادا این طرح بزرگ بدلیل نبود اعتبار لازم صدمه ببیند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: