• جمعه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

بخشی ار تسهیلات توافق شده با کره به توسعه خط راه آهن چابهار -زاهدان اختصاص یابد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اقتصاد مرز باید دولت محور باشد زیرا تداخل در ماموریت ها در مرز فساد زا است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان،،علی اوسط هاشمی در نشست فعالان اقتصادی ، اعضای شورای اداری و اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور در اتاق بازرگانی برگزار شد ،افزود: اولین سفر در جایگاه معاون اقتصادی رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان انجام شد که انتظار داریم هر آنچه به عنوان تفکر توسعه ای در حوزه اقتصادی می دانید که بر پایه محوریت انسان نهفته است ؛محصول آن را در این سفر به عنوان سرمایه آینده شاهد باشیم.

وی بیان کرد: امیدواریم از پشتوانه فکر بلندتان در بخش اقتصادی برپایه نگرش اعتقادی تان حداکثر استفاده را ببریم و پرچم اقتصاد آینده کشور را به مردم و بخش خصوصی بسپاریم.

وی تاکید کرد: انتظار داریم از محل ۸ میلیارد دلار تسهیلات توافق شده از کره بخشی به توسعه خط راه آهن چابهار -زاهدان اختصاص یابد که دو پروژه بزرگ بندر چابهار و راه آهن به استان نقش ویژه می دهد .

هاشمی گفت: پایه اقتصاد مقاومتی و غیره بر مردم پذیری،مردم باوری و مردم محوری و اعطای فرصت های برابر است.

وی تصریح کرد: نسخه برابر اقتصادی قطعا نمی تواند توسعه همه استانها را رقم بزند و با نگاه برابر نمی توان به آنچه که لازمه استانهای کمتر توسعه یافته است ،دست یافت.

استاندار خاطرنشان کرد: با وجود برخورداری از ۳۵۰ تا ۴۰۰ کیلومتر ساحل و دسترسی به آبهای ازاد تا آفریقا و داشتن منافع مشترک اما فاقد سیاست دریا محور و اقتصاد بر پایه دریا هستیم.

هاشمی گفت: اقتصاد بر پایه دریا باید به وسعت دریا نقش آن در توسعه و ارتباط با کشورهای همسایه با برقراری خط کشتیرانی تجاری بین عمان،پاکستان و هند نمایان گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: