• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیش‌بینی خرید بیش از 26 هزار تن گندم از کشاورزان زابل

مسئول شرکت غله و خدمات بازرگانی زابل گفت: پیش بینی می شود مانند سال گذشته بیش از 26 هزار تن گندم مرغوب از کشاورزان شهرستان خریداری و به سیلو های استان تحویل داده شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، زورقی افزود: 50 درصد از مطالبات گندم کاران سیستانی پرداخته شده و به دنبال آن هستیم تا از طریق دولت تامین اعتبار انجام تا باقیمانده طلب آن ها پرداخته شود.

وی بیان کرد: از ابتدای اردیبهشت ماه امسال 24 هزار و 500 تن گندم از کشاورزان سیستانی خریداری شده است.

مسئول شرکت غله و خدمات بازرگانی زابل در ادامه گفت: بنا بر اعلام غله کشور، بیش از 85 درصد از مطالبات گندم کاران استان پرداخت شده و فقط 15 درصد باقیمانده مربوط به سیستان است که به دنبال تامین اعتبار و پرداخت آن هستیم.

وی اظهار کرد: هر سال غله سیستان به عنوان اولین مرکز در کشور اقدام به خرید گندم از کشاورزان می کند اما به دلیل شرایط بد جوی منطقه آخرین مرکزی است که گندم را تحویل و به سیلو های استان برای نگهداری و ذخیره ارسال می کند.

مسئول شرکت غله و خدمات بازرگانی زابل تصریح کرد: به دلیل نبود کارخانه آرد در منطقه سیستان، به ناچار گندم خریداری شده به سیلوهای استان ارسال و برای مدت 6 ماه نگهداری و ذخیره می شود تا در زمان لزوم مورد استفاده کارخانه های آرد استان قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: