• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان خبرداد:

توافق شیلات با موسسه حکمت برای افزایش میزان صید شناورهای استان

مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان از انعقاد قرارداد با موسسه حکمت برای افزایش میزان صید شناورهای‌ فراساحل استان خبرداد.

هدایت الله میر مرادزهی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان اظهار کرد: استان سیستان وبلوچستان با 2330شناور صیادی تامین کننده بیش از 60درصد ماهیان صنعتی کشور است به طوری این استان رتبه اول میزان صید کشور را دارد.

وی افزود: صیادان سیستان وبلوچستان با بیش از 500فروند شناور صید فراساحل مقدار قابل توجهی از صید خود را در آب‌های فراساحلی در براساس قانون itoc (کمیسیون تن ماهیان اقیانوس هند) در شناگاه های مشترک انجام می‌دهند.

مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان از افزایش بهروری در میزان صید استان خبرداد و گفت:با موسسه حکمت برای تامین کشتی های پشتیبان قرارداد بسته شده است که مقرر شده این کشتی ها لنج های فراساحل استان را در سفرهای دریایی همراهی کنند و نیاز های اساسی آن ها از جمله سوخت،تدارکات و تامین انبارهای مناسب صید، تامین کنند.

میرمرادزهی با اشاره به برنامه ریزی برای پهلوگیری کشتی های پرساینر گفت: هم اکنون کشتی های بزرگ صید صنعتی فردوس و طبس با ظرفیت 150تا250تن در اسکله هفت تیر تخلیه می کنند.

به گفته مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان مقرر شده 700متر اسکله در بندرشهید بهشتی برای پهلوگیری کشتی های بزرگ صید صنعتی در نظر گرفته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: