• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم چابهار در مجلس:

سلب یک‌ساله فرصت اشتغال برای مرزنشینان با کمبود زیرساخت در ریمدان

نماینده مردم چابهار،کنارک،نیکشهر و قصرقند در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کمبود زیرساخت در دومین گذرگاه رسمی ایران و پاکستان خواستار توجه ویژه به اشتغال مردم محروم مرزنشین شد.

عبدالغفور ایرانژاد در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان وبلوچستان با اشاره به کمبود زیرساخت‌ها در مرز ریمدان اظهار کرد: متاسفانه با وجود فرصت های فراوان در مرز برای اشتغالزایی مرزنشینان تاكنون از اين فرصت براي مردم منطقه چابهار به خوبي استفاده نشده است .

وی افزود: مردم بلوچستان ایران و پاکستان به صورت مکرر از مرز ریمدان برای دیدارهای خویشاندی رفت وآمد می‌کنند و این درحالی است که بازارچه مرزی ریمدان امکانات لازم رفاهی برای استراحت و پذیرایی را ندارد.

به گفته نماینده مردم چابهار در مجلس ،با آنکه یک سال از رسمی شدن مرز ریمدان می گذرد اما صدور برگه راهدای برای تردد مسافران در دو سوی مرز بیش از 15 روز به طول می‌انجامد.

ایرانژاد دلیل این تاخیر طولانی را نبود اینترنت دانست وگفت: بازاچه مرزی ریمدان فاقد امکانات زیرساختی از جمله فیبرنوری،آب و برق و جاده های مواصلاتی مناسب برای ترانزیت است.

وی با اشاره به پیشرفت 80درصدی عملیات انتقال فیبری تاکید کرد: اقدامات لازم برای نصب فیبر نوری بطول 53 کیلومتر از جاده اصلی چابهار - راسک سرباز بطرف مرز انجام شده است ولی تاکنون نصب امکانات و تجهیزات بر روی آن انجام نشده به همین سبب برای کارهای گمرکی کاربردی ندارد .

نماینده مردم چابهار در مجلس خواستار استقرار نمایندگی نهادهای مختلف در مرز شد و گفت: به دلیل نبود اینترنت و نمایندگی گمرک در مرز ،هم اینک یک نفر برای رویت کالاهای صادراتی مرز ریمدان از اداره گمرک چابهار روزانه مسیر 240 کیلومتری رفت و برگشت را می‌پیماید و برای ثبت کالا به مرکز شهرستان چابهار عزیمت و سپس دستور خروج کالا را صادر می‌کند.

به گزارش ایسنا مرز ریمدان در 120کیلومتری شرق چابهار واقع شده و با آنکه بیش از یک سال است که با توافق ایران وپاکستان به عنوان دومین گذرگاه رسمی این دوکشور پس از گذرگاه میرجاوه وتفتان فعالیت می‌کند اما هم چنان فاقد امکانات زیرساختی برای توسعه تجارت است و صادرات و واردات در این مرز به سختی انجام می‌شود. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: