• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-3714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور:

نظام خدمات رسانی به جامعه ایثارگران دچار کاستی و نقص است

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور گفت: نظام خدمات رسانی به جامعه ایثارگران همچنان دچار کاستی و نارسایی است و قوانین ‌معارض وجود دارد از جمله موضوع ماده 51  مربوط به خانواده شهدا بود که مرتفع شده اما همچنان کاستی ها در این خصوص وجود دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، به نقل از استانداری غلامرضا یاوند عباسی در گردهمایی مشاوران ایثارگران و معاونان توسعه منابع انسانی دستگاههای اجرایی استان در زاهدان ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر با تأکید بر اینکه نگاهها به جامعه ایثارگری باید تغییر  کند ، افزود: اگر با نگاه اداری به موضوع ایثارگران پرداخته شود هیچ نتیجه ای عاید نخواهد شد لذا برای کار در حوزه ایثارگران باید خود را وقف کرد.

وی گفت: از استان سیستان و بلوچستان که با اصطلاح محروم یاد می شود نه تنها محروم نیست بلکه دارای ظرفیتهای فراوان مادی و معنوی است. 

وی به تشریح عملکرد دولت یازدهم در حوزه ایثارگران پرداخت و افزود : در چهار سال گذشته اقدامات مهمی در این حوزه انجام شده که از آن جمله می توان به ابلاغ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اشاره کرد که تاکنون علیرغم کاستی ها در اجرا اما بخشی از آن اجرایی شده است . 

عباسی تدوین و ابلاغ سند خدمات رسانی به رزمندگان را یکی دیگر از اقدامات دولت یازدهم در حمایت از جامعه ایثارگران عنوان کرد.

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور از دیدارهای مکرر رئیس جمهوری با خانواده ایثارگران به عنوان الگویی یاد کرد که باید همواره در تقویم کاری مدیران قرار داشته باشد. 

وی دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران را موجب ترویج ، توسعه و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه  دانست .

عباسی افزود : خدمت به جامعه ایثارگران باید با این نگاه باشد که این راه ادامه دهنده راه شهیدان و خدمت به خانواده شهداست   . 

مشاور وزیر کشور ضمن توصیه نقدپذیری ، سعه صدر و پرهیز از نگاه اداری به مشاوران امور ایثارگران با اشاره به دیدگاه حضرت امام ( ره ) در حمایت از جامعه ایثارگران اظهار داشت : حضرت امام خمینی(ره)، بی توجهی به جامعه ایثارگران را به آتش جهنم حواله می دادند و در هیچ موردی چنین اصطلاحی را بکار نبردند.

گفتنی است مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران اولین سفر استانی خود را در دولت دوازدهم به استان سیستان و بلوچستان اختصاص داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: