• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-1290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تا پایان سالجاری انجام می‌شود؛

بهره‌برداری از ۵ پروژه درمانی در بیمارستان امیرالمومنین(ع) زابل

مدیر داخلی بیمارستان امیرالمومنین (ع) زابل گفت: طرح تحول سلامت تحولی بسیار خوب در منطقه در بحث سلامت بوجود آورده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، هادی ارباب در نشست با خبرنگاران و رسانه های   محلی،  در بیمارستان امیرالمومنین زابل افزود: از زمان اجرای طرح تحول سلامت، 6 گروه از پزشکان به عنوان پزشکان مقیم در این بیمارستان و در مجموع در دانشگاه علوم پزشکی زابل به خدمت گرفته شدند.

وی ادامه داد: این پزشکان بصورت ۲۴ ساعت در مراکز دولتی مشغول به فعالیت می باشند و حق فعالیت در مراکز خصوصی را ندارند.

وی اضافه کرد: بیمارستان امیرالمومنین قبلا دارای ۲۶۴ تخت بیمارستانی بوده اما با توجه به حجم وسیع مراجعات و نیازی که در این زمینه احساس می شود تلاش براین است تا به ۴۰۳ تخت مصوب برسد که پس از دریافت موافقت اصولی، این امر محقق خواهد شد.

این مسئول در ادامه افزود: ما در طول سال، بین ۷۸ تا ۸۰ درصد اشغال تخت بیمارستانی داریم که آمار بسیار بالایی می باشد.

ارباب ادامه داد: خوشبختانه با راه اندازی بیمارستانهای زهک و هیرمند حجم مراجعان بیماران سرپایی به بیمارستان امیر المومنین زابل کمتر شده اما بدلیل اینکه این بیمارستان پس از جذب پزشکان فوق تخصص خدمات فوق تخصصی ارائه می دهد، هنوز هم بیمارانی که در بیمارستانهای زهک و هیرمند بستری می شوند نیازهای تخصصی و فوق تخصصی را در این بیمارستان دریافت می کنند که براین اساس هنوز ترافیک مراجعان، بالاست.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سیاست ما بر ارائه خدمات درمان به صورت تخصصی و فوق تخصصی است میتوانیم ادعا کنیم که در بخش اطفال با ۴ فوق تخصص بومی در رشته های پایه، حجم مراجعان بیماران به سایر شهرستانها ازجمله زاهدان و مشهد کاهش چشم گیری داشته و اکنون دیگر خانواده ها برای دریافت خدمات فوق تخصصی برای کودکانشان به زاهدان و مشهد نمی روند که این موضوع از افتخارات ما محسوب می شود.

وی همچنین در خصوص اعمال جراحی از جمله توراکس افزود: خوشبختانه در این رشته، از سایر شهرستانها بیمار و مراجعه کننده داریم و بهترین عملهای جراحی در این رشته در این بیمارستان انجام می گیرد.

وی در خصوص ۵ پروژه بزرگی که قرار است تا پایان سال ۹۶ به اتمام برسد نیز گفت: این ۵ پروژه شامل، مرکز توسعه اورژانس، بیمارستان تنفسی، مرکز درمان سل، مرکز بلوک زایمانی و مرکز قربالگری سرطان می باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: