• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد:

جذب 70 هزار نوآموز در مراکز پیش دبستانی سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته 61 هزار نوآموز در مراکز پیش دبستانی استان جذب شده اند که سعی بر این است امسال تعداد آن ها به حدود 70 هزار نفر افزایش پیدا کند

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی با اشاره به اینکه آمادگی لازم برای شروع سال تحصیلی ایجاد شده، افزود: 700 هزار دانش‌آموز و 70 هزار نوآموز استان سال تحصیلی جدید را در 6 هزار و 800 واحد آموزشی آغاز می‌کنند که 37 هزار معلم استان وظیفه تعلیم و تربیت آنها را بر عهده دارند.

وی بیان کرد: پوشش دوره پیش دبستانی در استان امسال نسبت به 4 سال گذشته 58 درصد رشد پیدا کرده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه خاطرنشان کرد: پوشش پیش دبستانی در کشور توسط بخش خصوصی انجام می شود اما در استان ردیف خاص بودجه ای در بودجه آموزش و پرورش برای پیش دبستانی ها تخصیص یافته است به همین دلیل 80 درصد پیش دبستانی ها در استان در مدارس دولتی جذب شده اند.

نخعی همچنین در خصوص تهیه کتب درسی نیز گفت: سیستان و بلوچستان تنها استان کشور است که کتب درسی مدارس دولتی به صورت رایگان بین دانش‌آموزان آن توزیع می‌شود و در این راستا بیش از ۷ میلیون جلد کتاب درسی رایگان در استان توزیع شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان استان افزود: در حال حاضر بیش از 90 درصد کتب درسی دانش‌آموزان سیستان و بلوچستانی در سطح مدارس دولتی این استان توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان از نظر کیفیت در محتوای آموزش پیش دبستانی، سال گذشته جزو 3 استان برتر کشور بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: