• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان:

20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی ایرانشهر به سامانه آبیاری تحت فشار مجهز می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: تلاش خواهد شد تا در افق چند ساله، 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی ایرانشهر را به سامانه آبیاری تحت فشار مجهز کنیم تا در مصرف آب صرفه جویی شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، شاه ولی یر افزود: 30 هزار هکتار زمین زراعی و باغی در ایرانشهر وجود دارد که پنج هزار و 500 هکتار آن به آبیاری تحت فشار مجهز شده است.

وی با تاکید بر تشویق کشاورزان به تجهیز زمین های کشاورزی خود به سیستم های آبیاری تحت فشار افزود: دولت 85 درصد هزینه اجرای این طرح را به صورت بلاعوض پرداخت می کند.

مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر همچنین در ادامه با تاکید بر استفاده بیشتر از ظرفیت های این بخش اظهار داشت: اصلاح الگوی کشت، بالا بردن راندمان تولید محصولات کشاورزی، توسعه آبیاری تحت فشار و بهره گیری از فرایند تحقیق، آموزش و ترویج کشاورزی برای توسعه این بخش موثر و ضروری است.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه ایرانشهر و خشکسالی چند سال اخیر علاوه بر کمیت، کیفیت و مقدار آب مورد استفاده در محصولات  کشاورزی نیز تغییر کرده است.

وی تصریح کرد: کار مطالعه و نقشه برداری هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان برای اجرای آبیاری تحت فشار مورد مطالعه قرار گرفته است که تا پایان امسال اجرایی خواهد شد.

شاه ولی بر گفت: در قالب طرح توسعه کشاورزی هیچ گونه محدودیتی برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان نیست و کشاورزان می توانند زمینهای کشاورزی خود را به سامانه آبیاری تحت فشار مجهز کنند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 17 هزار نفر در بخش کشاورزی  این شهرستان مشغول به کار هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: